Windows 7 vs Windows 10

Bence HDD aşırı derecede önemli değil. Önemli değilden kastım tabii ki önemli fakat bence işlemcisi ve ekran kartı Windows 10 için yeterli. Ayrıca 4 GB RAM'de şimdilik yeterli. İşlemcisi kaçıncı nesil tam olarak bilmesem de bence o sisteme Windows 10 64 bit Single Language yakışır.
Eski harddisklerde rahat olmuyor hocam be. Ayrıca 500 GB harddiskin de 5400 RPM'den fazla olacağına inanmıyorum. Belleği de Windows 10 için boşa doldurmaya gerek yok. 8.1 veya 7 öneririm.
Dostlar bana Key'de lazi. Satın alcam o netteki Key'ler olur mu olmaz mı bilmiyorum olursa işime gelir açıkçası Win 10 Pro Key'leri en fazla 30 TL Win 7 Key'leri pahalı çok ta yok. Sistem SSD olmayacak.
Keylerin fiyatı 50 TL civarında. Başka siteden de alabilirsiniz.

Key almana bence gerek yok. Windows 7 keyler daha ucuz windows hepsi doğru olacak diye bişe yok en tavsiye ettiğim Windows 10 için 500 TL falan hepsi doğru çünkü 50 TL ler 10 tane alırsın şansın varsa doğru çıkar.

Bu netteki Key'lere ne diyorsunuz denesem olur mu sizce.
2 farklı bilgisayarı Windows 10 Pro etkinleştirmiştim sorun olmamıştı. Bir sorun olacağını düşünmüyorum ama almadan önce satıcıyla iletişime geçmeni öneririm. Ek olarak tam emin değilim ama hala devam ediyorsa sistemi geliştirdiğin vakit (anakart hariç) Windows 10'a geçme şansın olabilir. Kalkmış da olabilir arkadaşlar daha iyi bilir.
Key almana bence gerek yok. Windows 7 keyler daha ucuz windows hepsi doğru olacak diye bişe yok en tavsiye ettiğim Windows 10 için 500 TL falan hepsi doğru çünkü 50 TL ler 10 tane alırsın şansın varsa doğru çıkar.
Kanka kasa mı açıyoruz?

2 Farklı bilgisayarı Windows 10 Pro etkinleştirmiştim sorun olmamıştı. Bir sorun olacağını düşünmüyorum ama almadan önce satıcıyla iletişime geçmeni öneririm. Ek olarak tam emin değilim ama hala devam ediyorsa sistemi geliştirdiğin vakit (anakart hariç) Windows 10'a geçme şansın olabilir. Kalkmış da olabilir arkadaşlar daha iyi bilir.

Kanka kasa mı açıyoruz?

Ben 20 TL'ye almıştım tutmadı 6-7 defa açtıktan sonra oldu. Bir nevi kasa açmak😄.

Ben 20 TL'ye almıştım tutmadı 6-7 defa açtıktan sonra oldu. Bir nevi kasa açmak😄.
Bende 2 anahtar da sorun çıkarmadı. Böyle durumlarda satıcıyla iletişime geçince yardımcı oluyorlar bir kere oyun almıştım. Kötü site/satıcıdan alıp arkasında durmamışsınız yazık olmuş.

Geçme. "Güncel olanı yükle" mantığı her zaman işe yaramaz. İşine yarayacak olanı kullanmalısın. Windows 7 iyidir. Biraz daha yeni olmasını istiyorum dersen 8.1'de deneyebilirsin.

Bence HDD aşırı derecede önemli değil. Önemli değilden kastım tabii ki önemli fakat bence işlemcisi ve ekran kartı Windows 10 için yeterli. Ayrıca 4 GB RAM'de şimdilik yeterli. İşlemcisi kaçıncı nesil tam olarak bilmesem de bence o sisteme Windows 10 64 Bit Single Language yakışır.

Ekran kartının işletim sistemine katkısı nedir acaba ekran kartını niye belirttiniz? Windows için SSD aşırı önemlidir. Boş boş takılmalar arkada çalışan bimbir türlü uygulama ile HDD %100'de sürekli baş edemez.

Ekran kartının işletim sistemine katkısı nedir acaba ekran kartını niye belirttiniz? Windows için SSD aşırı önemlidir. Boş boş takılmalar arkada çalışan bin bir türlü uygulama ile HDD %100'de sürekli baş edemez.

Ekran kartını belirtme nedenim oynayacağı oyunlar yönündeydi. Eğer oyun oynamak istiyorsa bu yüzden Windows 10 tercih etmesini belirtmeye çalışmıştım aslında. Yoksa işletim sistemi tercihinde kesinlikle dikkate alınması gerekli 3 unsur vardır. Bunlar: RAM, İşlemci, SSD/HDD.

Yeni konular

Geri
Yukarı