Windows 7 vs Windows 8.1

Ben Windows 7 ve 8.1'i kullandım ve ikisi de kullanım açısında benim bilgisayarda aynı performansı veriyor fakat açılış ve kapanışlarda 8.1 beni şok etmişti 25 Sn'de açılıyor 4-6 Sn'de kapanıyordu. Ondan ve güncel olmasından dolayı 8.1 derim hatta yapabilirsen temiz kurulumla Windows 8.1 Pro öneririm. Ama bu bilgisayara Windows 10 önermem ben denedim bilgisayar HDD ile tost makinesine dönüyor.

Uyku modunda mı kapatıyordunuz?

Bu konu benim mi ? sizin mi ?

RAM 4 GB ise X86 kurmak mı? İşlemci de destekliyorsa 64 bit kurmak daha mantıklı 2 GB RAM olsaydı 32 bit kurardı.
Değil hocam gene hatalar olabiliyor en düşük 6GB x64 için. Kendi laptopumda 3GB RAM varken x64 kuruluydu çok sıkıştırıyordu 6 yaptım jet oldu, 8GB yapacaktım para vermeye değmezdi çünkü 1. nesil İ3 o kadar belleği ne yapsın.

Değil hocam gene hatalar olabiliyor en düşük 6 GB X64 için. Kendi laptopumda 3GB RAM varken X64 kuruluydu çok sıkıştırıyordu 6 yaptım jet oldu, 8 GB yapacaktım para vermeye değmezdi çünkü 1. nesil i3 o kadar belleği ne yapsın.

Bende 4 GB RAM ve 64 bit destekli işlemci var sıkıntısız çalışıyor 64 bit. 3GB RAM'e 32 bit kurmak iyi olur ama 4 GB için boşa 32 bit kurmaya değmez bence.

Zaten 4 GB RAM'de 32 bit kurduğunda 3 GB'ını kullanabiliyorsun. Bilgisayara yanlışlıkla 32 bit Windows 10 kurduğumda görmüştüm.

Evet o yüzden 4 GB RAM'e 64 bit işletim sistemi varken 32 bit kurmak saçma. İşlemcinin 64 bit desteği yoksa kurabilirsin ama.

Güncel işletim sistemi kullanmak en iyisidir ama ikisinden birini isterseniz Windows 8.1 öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı