Windows 7 Wi-Fi yok oldu

yunusemresekeer

Hectopat
Selam arkadaşlar. ASUS K555lb (i5 5200u) model bilgisayara Windows 10'dan Windows 7ye geri dönüş yaptık. (Photoshop uygulaması sebebi ile)
Windows 7'yi yüklerken başta kurulum aşamasında USB'nin driverlarını görmedi kurulum yaptırmadı. Sonrasında Gigabyte'ın programını kullanarak USB'ye ekledim driverı ve başarılı oldum.
Windows 7'yi yükledikten sonra sürücüler görünmedi. Önce Ethernet sürücüsünü yükledim ve internete bağlandım. Ama ne yaptıysam da Wi-Fi ile internete bağlanamadım.
Sağ altta Wi-Fi olacak yerde sadece Ethernet bağlantısı gözüküyor Wi-Fi ağları gözükmüyor.
Herhalde sürücü hatasıdır dedim yüklemediğim sürücü kalmadı. Hepsini denedim. İnternetteki bütün sürücüleri yükledim.
Aygıt Yöneticisi'nden kontrol ettim sürekli. Hiçbir zaman Wi-Fi'ya dair hiçbir şey gözükmedi. Wi-Fi'nin kapalı olabileceğini düşündüm (klavyede Wi-Fi açıp kapatan tuş yok veya herhangi bir fiziksel tuş) tüm tuş kombinasyonlarını denedim. Çalışmadı.
Ağ bağdaştırıcısı ayarlarından da Wi-Fi etkin/etkin değil gibi bir şey gözükmüyor. Sadece Ethernet bağlantısı var.
Yani pratik olarak Wi-Fi yok oldu arkadaşlar. Sizce ne yapmalıyım? PC Windows 7ye uygun değil mi? Windows 8.1 veya 10a mı geçeyim? Yoksa çok basit bir şey mi kaçırıyorum?

Bluetooth sürücüsünü yükleyin. Bazı Wi-Fi sürücüleri Bluetooth sürücüsü ile birlikte yükleniyor.

Bilgisayarınızın zaten Windows 7 sürücüsü yok. Windows 8,1 den Wi-Fi sürücüsünü yüklemeyi deneyin.

Ayrıca aşağıdaki linkten Windows 7 nin hangi bit sürümünü kullanıyorsanız onu seçerek Wi-Fi sürücünü indirebilirsiniz.

Bluetooth sürücüsünü yükleyin. Bazı Wi-Fi sürücüleri Bluetooth sürücüsü ile birlikte yükleniyor.

Bilgisayarınızın zaten Windows 7 sürücüsü yok. Windows 8,1 den Wi-Fi sürücüsünü yüklemeyi deneyin.

Ayrıca aşağıdaki linkten Windows 7'nin hangi bit sürümünü kullanıyorsanız onu seçerek Wi-Fi sürücünü indirebilirsiniz.

O sitede bulunan tüm driverları denedim hocam. Olmadı yine. Aygıt yöneticisinde Wi-Fi ile ilgili hiçbir şey gözükmüyor. Uçak modunda da değil bilgisayar. Yine deneyeceğim. Teşekkür ederim.

O sitede bulunan tüm driverları denedim hocam. Olmadı yine. Aygıt yöneticisinde Wi-Fi ile ilgili hiçbir şey gözükmüyor. Uçak modunda da değil bilgisayar. Yine deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Sisteminizi tekrardan kurmayı deneyip öyle bir wi_fi yi yüklemeyi deneyin bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı