Çözüldü Windows 7 "yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmıştır" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheGang

Hectopat
Bilgisayarımda CMD'ye girmeye çalışsam veya kayıt defterine vb. yerlere girmeye çalışsam bu hatayı alıyorum.
hata.PNG

Başlata gpedit.msc yazınız, daha sonra kullanıcı yapılandırmadan yönetim şablonlarına tıklayınız. Daha sonra sisteme tıklayınız, oradan komut satırına erişimi engelle diye bir şey var, onu açıp yapılandırılmadı yapar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlata gpedit.msc yazınız, daha sonra kullanıcı yapılandırmadan yönetim şablonlarına tıklayınız. Daha sonra sisteme tıklayınız, oradan komut satırına erişimi engelle diye bir şey var, onu açıp yapılandırılmadı yapar mısınız?

Kayıt defteri açılmıyordu çözdüm.

Yeni hesap oluştururken soruyor zaten.

Ek olarak Malwarebytes ile tam tarama yapın.

Selam kardeşim, dediğin oldu. Yeni kullanıcı açıp yönetici yaptım artık her şeye erişimim var.

Yeni hesap oluştururken soruyor zaten.

Ek olarak Malwarebytes ile tam tarama yapın.

Malwarebytes'ım var.

Cidden virüs varmış bilgisayarda yeni kullanıcı açtıktan birkaç gün sonra tekrar aynı sıkıntıyı yaşamaya başladım.
Biraz araştırdım başlat menüsüne "MSConfig" yazdım başlat'a bastım biraz baktım bir de ne göreyim garip bir yazı var "Z 3 r 0 _ X" diye bir şey internetten baktığımda bunun musallat.exe olduğunu gördüm iyi ki yaratıcı bunun bir silme programını yapmış artık bilgisayarı sorunsuz kullanabiliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı