Windows 7 ''Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakılmıştır." Hatası

RTX 2080 Ti

Hectopat
Bilgisayarıma format attıktan sonra Windows 7 yükledim. Ardından bilgisayarda bazı sorunlar çıkmaya başladı. Görev yöneticisi,komut istemi,kayıt defteri ve bunun gibi bazı özellikleri açmaya çalıştığımda "------, Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakılmıştır." diyor. Anlamadım bu özelliklerin hepsi nasıl bir anda devre dışı oluyor. Format attıktan sonra bilgisayara 3 gün virüs programı yüklemedim. Sonra KIS yükledim ve Musallat.exe adlı dosyayı buldu. Ayrıca 50'ye yakın virüs daha buldu. Hepsini temizledim ama sorunum çözülmüş değil. Benden bir şey isterseniz hemen yaparım. Aşağıya gerekli resimleri koyuyorum.

1522081737561.png

1522081767677.png

1522081788116.png

Lütfen yardım edin. Şimdiden teşekkürler.

@Murat5038

@Asım Demir

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bilgisayar eski olduğu için pek önemsemedim. Direk komşumdan aldım Windows'su. Ayrıca bu bilgisayar Windows 10 taşımaz taşısaydı satın alacaktım ama taşımadı.

Musallat.exe çok eski bir virüstür. Galiba bir flash bellek taktıktan sonra aldınız bu virüsü. Virüsü yapan kişi yaptıktan sonra pişman olduğu için antivirüsünü yayınladı. Bu linktekileri uygularsanız sorununuz çözülür umarım.

İmzamdaki Farbar yazılımını masa üstüne indirin. Yönetici olarak çalıştırın. 2 log verecek. Zip'leyerek veya wikisend.com ile gönderin. Virüs sorunlarını çözebiliriz. Diğerlerine de bakarız.

KIS ile zararlıları temizleyebilirsiniz. Kaldırılırken o uyarıyı verdiyse normaldir. Kaspersky'ı çoğu kişi bilmez kullanımını. En azından Windows önerilerini de çoğu dikkate almadığından normal bir durumdur.
Yeniden başlattıktan sonra düzelmediyse(zararlı değil, o düzelmiştir zaten) altta bulunan işlemi yapın.
CMD açın yönetici olarak(açamazsanız bildirin), bu komutu girip enter'a basın bilgisayarı yeniden başlattın success yazarsa.
Kod:
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System  /v  DisableTaskMgr  /t REG_DWORD  /d /0 /f
REG add HKCU\Software\Policies\Microsoft\Windows\System /v DisableCMD /t REG_DWORD /d 0 /f

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı