Windows 7 "Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok" Sorunu

Semtomer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarımda yaklaşık 2 haftadır devam eden bir sorunla karşı karşıyayım. İlk defa bu hatayla karşılaşıyorum. Bilgisayarı açtığımda sağ alt köşede simgeleri gösteren bölümde ses simgesinde kırmızı çarpı işareti gördüm. Bunun geçmesi ve sesin hoparlörden çıkması için aygıt yöneticisinde ki sürücülerle bir süre uğraştım. Aygıt yöneticisinde Ses, video ve oyun denetleyicileri bölümünde ses sürücüleri sorunluydu. Kaldırıp tekrar kurdum. Her türlü sürücü güncelleyen programı kullanıp, sürücüleri tekrardan yüklememe rağmen sorunum geçmedi. Dxdiag'daki DirectX tanı aracında ses kartım gözükmüyor. En son çareyi sistemi geri yükleyerek denedim ve sorun geçti sanıyordum ki iki gün sonra tekrar aynı sorunu aldım. Sürekli sistemi geri yüklemekten bıktım. Bunun bir çözümü var mı? Yardım edebilir misiniz?

Merhaba driverlerini programlarla güncellemenizi tavsiye etmem öncelikle kendi sitesinden indirip kurmanız daha iyi olur ses sorunu içinse aygıt yöneticisine girip ses giriş ve çıkışlarından Hoparörlere sağ tuş yapıp sürücüyü güncelle deyip sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine girip tekrar altaki seçeneğe tıklayıp bir önceki drivere geri downgrade edin ileri deyip işlemi bitirin

Merhaba driverlerini programlarla güncellemenizi tavsiye etmem öncelikle kendi sitesinden indirip kurmanız daha iyi olur ses sorunu içinse aygıt yöneticisine girip ses giriş ve çıkışlarından Hoparörlere sağ tuş yapıp sürücüyü güncelle deyip sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine girip tekrar altaki seçeneğe tıklayıp bir önceki drivere geri downgrade edin ileri deyip işlemi bitirin
Zaten ben hem elle kendi sitesinde indirip kurdum hem de programla kurdum. Sizin söylediğiniz yöntemi de denemiştim. Benim sorunum galiba bilgisayar ilk açılışta ses kartını okumuyor. Bilenleriniz varsa yardım edebilir mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı