Windows 7'de kasmaya başlayan bilgisayara Windows 8.1 kurulur mu?

Ahmet1203

Picopat
Merhaba, Windows 7'de kasmaya başlayan ikinci nesil i3 işlemcili laptopuma Windows 8.1 kurarsam ne olur? Daha mı fazla kasar?

Oyun olarak CS:GO oynuyorum o da Linux'ta Windows kadar iyi çalışıyor mu bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Windows 7'de kasmaya başlayan ikinci nesil i3 işlemcili laptopuma Windows 8.1 kurarsam ne olur? Daha mı fazla kasar?

Oyun olarak CS:GO oynuyorum o da Linux'ta Windows kadar iyi çalışıyor mu bilmiyorum.

Windows 7'de kasan bilgisayara Windows 8 kurarsan daha da kasmaya ve takılmaya başlar en iyisi yeni bir SSD almak ve RAM'lere takviye yapmak olur.

2.nesil Pentium işlemcim Windows 7'de kasıyordu ben de Windows 8.1 geçtim. Daha sonra ise Linux'a geçtim.
Sonuç olarak sıkıntı yok hatta daha performanslıdır.
Ama bende SSD ve RAM vardı.

Windows 8.1, Windows 7'den daha atik ve hızlı bir işletim sistemi. Versiyon olarak Home SL öneririm. Ayrıca yanına Linux Mint kurarak performans ve stabilite testi yapabilirsiniz, buna göre diğer işletim sistemini silebilir veya başka işlerde kullanırsınız :).

Sistem büyük iltimal uzun yıllar format atılmadığı için şişmiş.
Windows 8.1'e geçseniz sorun olacağını düşünmüyorum zira 2450M ile Windows 10 kullandım.

Eğer ki Windows 7'de kasmalar başladıysa daha üst Windows işletim sistemlerine bakmamanızı öneririm, ayrıca SSD ve Ram takviyesi de yapıp bilgisayarını daha da hızlandırabilirsin. Takviyeleri yaptıktan sonra Windows 8 kurarsanız bir sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Geri
Yukarı