Windows 7'de oyunlar kasıyor ve takılıyor

yeaboiiiii

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim: Xeon X5660(overclocklu değil)
R9 390 8 GB ekran kartı.
240GB SSD pionerr marka.
8 GB DDR3 RAM.
600W PSU.
1TB harddisk.
Koloe X58 anakart.

Bu sisteme Windows 10 kurduğumda kasma donma olmadan işlerimi halledebiliyorum ama Windows 7 kullanmak istiyorum, bunun sebebi Windows 7 sürümünün oynadığım oyunlarda daha fazla FPS vermesi (örneğin Valorant'da. 20 30 FPS fark ediyor)
Fakat Windows 7 kurduğumda oyunda gereksiz bir kasma hissiyatı veriyor ve drop yiyorum, bunun bir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim: Xeon X5660(overclocklu değil)
R9 390 8 GB ekran kartı.
240GB SSD pionerr marka.
8 GB DDR3 RAM.
600W PSU.
1TB harddisk.
Koloe X58 anakart.

Bu sisteme Windows 10 kurduğumda kasma donma olmadan işlerimi halledebiliyorum ama Windows 7 kullanmak istiyorum, bunun sebebi Windows 7 sürümünün oynadığım oyunlarda daha fazla FPS vermesi (örneğin Valorant'da. 20 30 FPS fark ediyor)
Fakat Windows 7 kurduğumda oyunda gereksiz bir kasma hissiyatı veriyor ve drop yiyorum, bunun bir çözümü var mı?
Tam emin olmamakla birlikte bazı donanımlar W10 için üretiliyor. Sistemini tam araştırmadım ama dediğim şey yüzünden W10'da daha performanslı çalışması doğaldır.(FPS farkından bahsetmiyorum akıcılık vs.)

Veya sorun başka bir durumdan kaynaklı da olabilir. Yüksek performans modunda oynuyorsundur değil mi? Sistem korumasını kapat, gelişmiş sistem ayarlarından da en iyi performans moduna al. W7 bazen programlar yerine arka plan uygulamalarına öncelik veriyor. Bu ayara da yine bir göz at derim. Görev yöneticisinden oyun esnasında güç kullanımlarına da bir bak.

Geri
Yukarı