Windows 7'de Steam açmak sıkıntı olur mu?

KayaTuzu

Centipat
Daha fazla  
Son zamanlarda Windows 7'ye biraz ilgi duymaya başladım, çünkü daha az RAM ve işlemci gücü kullanıyor. Oyunlarımı da daha hızlı bir şekilde oynayabilirim. Webden indirdiklerim de var, ama Steam aklıma takıldı. Sonuçta desteği kestiler. Ama yükledim diyelim. Steam oyunlarını oynarken sıkıntı yaşar mıyım? Ya da ne olur?

Sistem belirtmemişsiniz ancak Windows 7 CNC makine kullanmadığınız yani Windows 7 kullanmaya mecbur kalmadığınız sürece asla tercih edilmesi gereken bir işletim sistemi artık değil. Bazı donanımlara sürücü desteği dahi yok ve az RAM tüketmesine rağmen güncele optimize edilemediği için FPS sorunu yaratabiliyor. Online oyunlar yine problem, keza programların çoğu yine problem.

Bilgi kirliliği yapmışlar.

Bugün Windows XP'ye bile Steam'in eski sürümünü yükleyip XP destekleyen oyunları oynayabiliyorsun. Windows 7 de de aynısı geçerli.

Bilgi kirliliği yapmışlar.

Bugün Windows XP'ye bile Steam'in eski sürümünü yükleyip XP destekleyen oyunları oynayabiliyorsun. Windows 7 de de aynısı geçerli.

Bu dediğiniz olsa bile birçok sıkıntı yaşayacaktır sonuçta resmi destek kesildi hocam.

Sistemin iyiyse hiç bulaşma. Performans olarak düşük sistemlerde Win 8.1 çok iyi ancak dediğim gibi sistemin iyiyse hiç değmez.
Windows 8.1 de desteğini çekti hatta google artık güncelleme almayacakmış valorant vs...

Son zamanlarda Windows 7'ye biraz ilgi duymaya başladım, çünkü daha az RAM ve işlemci gücü kullanıyor. Oyunlarımı da daha hızlı bir şekilde oynayabilirim. Webden indirdiklerim de var, ama Steam aklıma takıldı. Sonuçta desteği kestiler. Ama yükledim diyelim. Steam oyunlarını oynarken sıkıntı yaşar mıyım? Ya da ne olur?

FPS istiyorsan Windows 10 LTSB 2016 öneririm ama güvenliği tartışılır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı