Windows 7'den 10'a geçme

yusuffffff

Hectopat
Merhabalar. Şöyle bir sorum olacaktı. Sorum biraz uzun ama ilginç bi durum var. Şu an asus laptopum var ve üzerinde windows 7 home premium kurulu durumda. Bu sistemi kullanıyorum. Bu sistem bana aldığım eski toshiba laptop ile geldi(Laptop kutusundan dvdler de çıktı). Neyse toshibanın anakartı yaktım sonra bu kullandığım asus laptopu freedos olarak satın aldım. Eski sistemimde ki windows 7 orjinal bunda da çalışır mantığıyla asus a kurdum. Toshibamdaki seri numarasını girdim. Windows açılınca aktifleştirdim ve aktifleşti. Orjinal olduğunu doğruladı ve şu an windows update üzerinden istediğim gibi güncelleme yapabiliyorum.

Sorum şu herkes windows 10 yükseltmesi yaptıktan sonra başka pc ye kuramazsın diyor. Benim windows 7 'im de böyle bir sorunum yok. Aynı anda sadece tek bir bilgisayarda kullandığım için herhangi bir serial kara liste olayları yaşamadığımı düşünüyorum. Yükselttikten sonra da windows 10 yine böyle kullanabilir miyim yoksa illa bu laptop üzerinde çakılı kalmak zorunda mıyım?

Bu soruyu şundan sordum. Bildiğim kadarıyla windowsun satışında bir kaç çeşit var. Kimi versiyon sadece tek makinada çalışırken kimi versiyon aynı anda çalışmamak kaydıyla istediğimiz makinaya kurabiliyoruz. Denemelerim sonucundan da gördüğüm kadarıyla windows 7 'mi istediğim makinaya kurabiliyorum. Benim için son durum nedir? Wİndows 10 yükseltmesinden sonra da böyle devam edebilir miyim?

Windows 10'a yükseltmenin karşılığı da bu. Lisansın hangi türde olursa olsun, Windows 10'un OEM olacak. Yani senin tabirinle Windows 10, notebookunda çakılı kalacak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı