Windows 7'den Windows 10'a geçme

Xbox Game Pass sanırım Win 8.1 kabul etmiyor, Windows 10 için SSD mi edinmeliyim?

Windows 8.1 kullanmadığım için Xbox Game Pass kabul, edip etmediğini bilmiyorum ancak Microsoft Store'un Windows 8.1 ile bazen çalışmadığını duymuştum. HDD ile Windows 10 kullanabilirsiniz ancak gerçekten çok yavaş olur, yine de kendiniz geçip bakabilirsiniz. SSD takmanız çok iyi olacaktır.

Wi, ndows 8.1 kullanmadığım için Xbox Game Pass kabul, edip etmediğini bilmiyorum ancak Microsoft Store'un Windows 8.1 ile bazen çalışmadığını duymuştum. HDD ile Windows 10 kullanabilirsiniz ancak gerçekten çok yavaş olur, yine de kendiniz geçip bakabilirsiniz. SSD takmanız çok iyi olacaktır.
birde benim kasamda herhangi bir ekran kartı takılı değil,bu bir sorun oluşturur mu?

Bir de benim kasamda herhangi bir ekran kartı takılı değil, bu bir sorun oluşturur mu?

Intel HD Graphics mi kullanıyorsunuz? Performans düşüklüğü olabilir ama Windows 7 kullanırken aldığın performans gibi olur muhtemelen. Sürücünün Windows 10 desteği yoksa o yönden bir sıkıntı olabilir. Deneyip, bakman lazım.

Yani Windows 10'a geçip denemek mantıklı mı daha sonrasında Windows 7 dönebilir miyim?

Evet, USB bellek ile Windows 10 ISO dosyasını yazdırdığın gibi Windows 7 ISO dosyasını yazdırıp, BIOS'a girip, boot menüsüne girip USB belleği 1. sıraya alarak ve Save yaptıktan sonra Windows 7'yi kurarak dönebilirsin. SSD olmadığı için ben her türlü yavaş çalışacağını düşünüyorum ama gerekli optimizasyonları yaptıktan sonra performansını beğenirseniz kullanırsınız.

Screenshot_3.pngwin10 kurulumunda bununla karşılaşıyorum

Eki Görüntüle 1516348Windows 10 kurulumunda bununla karşılaşıyorum.

Klasik bir hata. Buradan ISO dosyasını indirebilirsin.

Benim bilgisayarım 32 Bit ve ona göre bir ISO dosyası gerek.

İşlemciniz 64 Bit destekliyor, RAM'iniz 64 Bit için uygun. Bu yüzden 64 Bit kurmanızı öneriyorum. USB ile kurulum yapacaksanız 32 Bit'den 64 Bit'e normal bir şekilde format atarak geçebilirsin. Yine de istersen 32 Bit ISO dosyasını atabilirim.

Geri
Yukarı