Çözüldü Windows 7'den 10'a geçince sistem oyundan atmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Resul1780

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar ben Windows 7'de iken oyun oynarken Alt Tab yapıp ses kısıp açıyordum şarkı değiştiriyordum sonra geri oyuna girip devam edebiliyordum. Windows 10'a geçtikten sonra oyun oynuyorum hiçbir sorun problem yok sadece Alt Tab ya da CTRL+Alt+Delete yaparsam oyun birden kapanıyor hata vermeden sebebi nedir acaba fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RAM ve işlemcinizden kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.
Bana kalsa Windows 10, k*pitalizmin Windows sürümünden pek bir farkı olmadığından ötürü olmuş bir şey bence.

Windows 7 ile Windows 10'un sistem gereksinimleri de aynı aslında neden oluyor ki böyle?
Sorunu çözdüm. Oyunun uyumluluk ayarlarından tam ekran iyileştirmesini kapat demiştim onu kaldırdım ve Windows 7 uyumluluğunda başlat seçeneğini kaldırdım düzeldi.
Hocam ben de dün Windows 7'den Windows 10'a geçtim lakin henüz pek bir sorun yaşamadım.
Acaba hangi oyunları oynadığınızı yazabilir misiniz? Belki bir nebze yardımcı olabilirim.

Hocam Mount and Blade Warband Yüzüklerin Efendisi modunu ve Shadow of mordor oynuyorum ikisinde de oluyor.

Hocam Mount and Blade Warband Yüzüklerin Efendisi modunu ve Shadow of mordor oynuyorum ikisinde de oluyor.
Bir ihtimal sisteminizin Win10 için tutarsız gelmesinden dolayı olmuş olabilir diye küçük bir tahminde bulunuyorum.
Ayrıca yanlış anlamazsanız merak ettiğim bir şey var, Shadow of Mordor'u nasıl o sistemle oynayabiliyorsunuz?

Bir ihtimal sisteminizin Windows 10 için tutarsız gelmesinden dolayı olmuş olabilir diye küçük bir tahminde bulunuyorum.
Ayrıca yanlış anlamazsanız merak ettiğim bir şey var, Shadow of Mordor'u nasıl o sistemle oynayabiliyorsunuz?

Çok rahat oynuyorum hocam 1400*900 çözünürlük ve en düşük ayarlar sadece FXAA açık 50 60 arası oynuyorum.
Bir ihtimal sisteminizin Windows 10 için tutarsız gelmesinden dolayı olmuş olabilir diye küçük bir tahminde bulunuyorum.

Performans sorunum yok sadece alt tap yapınca oyundan atıyor normal oynarken atmıyor.

Çok rahat oynuyorum hocam 1400*900 çözünürlük ve en düşük ayarlar sadece FXAA açık 50 60 arası oynuyorum.

Performans sorunum yok sadece alt tap yapınca oyundan atıyor normal oynarken atmıyor.
Alt+Tab yerine Windows tuşunu kullandığınızda da aynı sorunu yaşıyor musunuz?

Geri
Yukarı