Windows 7'den 10'a geçtikten sonra FPS düşüşü

Furkan465667

Femtopat
Arkadaşlar Win 7'de açılan oyunlarım açılmıyordu sonra zar zor bir şeyler indirdim bir şeyler yaptım. Dosya indirdim, açtım oyunları ama bir sıkıntı var. Tüm oyunlarda 90 civarı FPS kaybım var. LoL'de 130 alırken en fazla 40 alıyorum normalde 20 oluyor. Bu normal mi? Windows 7'ye mi döneyim?

Sistem gereksinimlerim:
4 GB RAM i3 4.nesil 2 GB ekran kartı AMD Radeon HD 7800 series.

Hocam RAM kaynaklı olabilir. Windows 10 daha fazla RAM gereksinimi duyabilir.

Arkadaşlar Win 7'de açılan oyunlarım açılmıyordu sonra zar zor bir şeyler indirdim bir şeyler yaptım. Dosya indirdim, açtım oyunları ama bir sıkıntı var. Tüm oyunlarda 90 civarı FPS kaybım var. LoL'de 130 alırken en fazla 40 alıyorum normalde 20 oluyor. Bu normal mi? Windows 7'ye mi döneyim?

Sistem gereksinimlerim:
4 GB RAM i3 4.nesil 2 GB ekran kartı AMD Radeon HD 7800 series.

Windows 10 gerek kendi mağazasının uygulamaları gerek bildirim ekranı ile arka planda çok sistem(işlemci, RAM) kullanıyor Windows 10'un ilk çıktığı zamanlardan berri yaşanılan bir durum 8.1'e geçebilirsiniz sistemi biraz rahatlatır fakat hiç böyle arka plan uygulamaları olmayan 7'ye geçmek daha fazla FPS kazandırır. Windows 7'yi 2020'de kullanmakta ne kadar mantıklı emin değilim seçim size kalmış.

Windows 10 directx 12 var. Eski sürümleri elle yüklemelisiniz. Directx End User bide visual c ++ güncelleri indirirseniz herhangi bir sorun olmaz . Birşeyler indirdiğim dediğin eksik dll dosyalarıdır dediklerimi yaparsan sorun olmaz. Bu kadar insan windows 10 kullanıyor hiçbir sıkıntı olmuyor. Sistemin çok düşük değilse windows 10 daha iyidir.

Geri
Yukarı