Windows 7'den 8.1'e geçerken ne yapılmalı?

v4lenci

Centipat
Daha fazla  
Windows 7 kullanıyorum 8.1e geçmek istiyorum kasar mı acaba?
  • 4 GB RAM.
  • AMD FX(tm)-4100 Quad Core Processor 4 çekirdek.
  • ATI Radeon HD 3400 series.
  • 320 GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • 4 GB RAM.
  • ATI radeın HD 3400 series.
  • 320 GB HDD.

Geçebilirsiniz. RAM 4 ve çekirdek sayısı 2'den yüksek. Sadece bunlar Windows 7'den üst sürüme geçmek için bence yeterli. HDD RPM 5400 ise hafif yavaşlık sezebilirsiniz 7ye göre başka da sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

Geçebilirsiniz. RAM 4 ve çekirdek sayısı 2'den yüksek. Sadece bunlar Windows 7'den üst sürüme geçmek için bence yeterli. HDD RPM 5400 ise hafif yavaşlık sezebilirsiniz 7ye göre başka da sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Photoshop uygulamaları kyllanabilir miyim?

• 4 GB RAM.
  • 320 GB HDD.

Kasacağını sanmam, Windows 8.1 için uygun bir sistem.

Ben sizin yerinizde olsam windows 11 denerim. 2 Gb RAM'li cihazda bile (SSD'li) gayet güzel çalışmıştı.

Photoshop da tabii ki kullanabilirsiniz. Biraz zorlanır belki bu config'de.
2 gb ramde windows 11 mi? Ssd bile kurtaracağını sanmıyorum. Minimum sistem gereksinimi zaten 4 gb diye biliyorum (ki resmi rakamların en az 1.5-2 katı olması lazım genelde)

Ayrıca arkadaşın diski hdd belirtilmiş. Hdd ile windows 10 bile önermem şahsen. 8.1 kullanabilirsiniz hdd dostu sistemdir.

2 gb ramde windows 11 mi? Ssd bile kurtaracağını sanmıyorum. Minimum sistem gereksinimi zaten 4 gb diye biliyorum (ki resmi rakamların en az 1.5-2 katı olması lazım genelde)

Ayrıca arkadaşın diski hdd belirtilmiş. Hdd ile windows 10 bile önermem şahsen. 8.1 kullanabilirsiniz hdd dostu sistemdir.

Ben deneyimimi yazdım. Google Flex OS'da kurdum ama printer problemi sebebiyle üşendim ve yanımda hazır olan USB ile 11 kurdum.

Tabii ki bir 4 ya da 8 GB ram'li cihazlar gibi değildi. Ama gayet verimli çalışıyordu.

Ben 8.1 pro kullanıcısıyım bugün sağlamlisanstan 1 tane retail lisans aldım onu kullanıyorum şu an ve senin de 8.1 kullanmanı tavsiye ediyorum windows 7'den daha hızlı açabilir

• 4 GB RAM.
  • 320 GB HDD.
Benzer sistem özelliklerimiz var, kendi deneyimlerimde en iyi sonucu Windows 8.1 ile aldım. Tavsiyem 4GB ram daha alman, Windows sürümünden alakasız olarak sistem rahatlayacaktır. Eğer SSD de bulabilirseniz o sistemle Windows 10 kullanılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı