Windows 7'den 8.1'e geçilmeli mi?

tturanovic

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, sizden bir sorum olacaktı. Şu an elimde olan bir laptop var ismi HP Pavilion G6 ve 64 Bit ve 4 RAM'ı var. Bilgisayar performans puanı 5,1. şu anda Windows 7 de herhangi bir sorun yok ama Windows 8.1'e gecersem herhangi bir performans düşüklüğü yaşar mıyım veya tam tersi performans artışı olur mu?

şu anda Windows 7 de herhangi bir sorun yok ama Windows 8.1'e gecersem herhangi bir performans düşüklüğü yaşar mıyım veya tam tersi performans artışı olur mu?
Hocam ikisi de outdate olmuş, bu iki İşletim sistemi de artık güncellenmiyorlar geçmenizin bir mantığı yok, performansınız iyiyse bırakın öyle kalsın.

Pek fark edeceğini sanmam ama 8.1 daha çok program destekliyor.

Merhaba, sizden bir sorum olacaktı. Şu an elimde olan bir laptop var ismi HP Pavilion G6 ve 64 Bit ve 4 RAM'ı var. Bilgisayar performans puanı 5,1. şu anda Windows 7 de herhangi bir sorun yok ama Windows 8.1'e gecersem herhangi bir performans düşüklüğü yaşar mıyım veya tam tersi performans artışı olur mu?
Windows 7'den geçiş yapmanız gereken minimum işletim sistemi Windows 10'dur zira Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 EOL(end of life) olmuş işletim sistemleridir. Yani bu işletim sistemleri için herhangi bir güncelleme çıkmıyor ve destekleri yok. Performans artışı düşünmek yerine ölü bir işletim sistemiyle ne kadar güvende olursunuz onu düşünün.

Çok birşey farketmez, onun yerine bir SSD alıp Windows 10a geçmek ve daha mantıklı.

500GB SSD tak Windows 10'a geç.

Geri
Yukarı