Windows 7'den 8.1'e geçme

Peki, işlemcilerin üretim yılları? Tarihi eser olan ve tarihi eser olmayan bir sistemden bahsediyoruz. Ayrıca madem Windows 7 daha iyi, o zaman neden yüzlerce güncelleme ve Hizmet Paketi 1 sunuluyor?

Windows 7 tarih oldu, her ne kadar piyasaya sürüldüğü yıllarda çok başarılı olsa da. Windows 8.1 ise de, tarih olmaya mahkûm.

Windows Update gereksiz yer harcıyor, kapatalım da yer harcamasın. Tehditlere açık olalım. Windows Defender kapalı olsun. Virüslere açık olsun. Bir şeylerden de fedakârlık yapmak lazım bazı konulardan. Özellikle de güncellemeler ve antivirüs yazılımlarından taviz verilmez diye düşünüyorum.

Ben en yeni işlemciler ile bu dediğim şeyleri yapıyorum. Güvenli ve Windows işlemlerinin kullanıcı işlemlerinden daha öncelikli olduğu bir sistemi yavaş kullanmak yerine işlemcinin sadece bana hizmet etmesini sağlamayı tercih ederim. 1 yıldan uzun süredir de Defender dahil antivirüs kullanmadım. Güvenlik kategorisinde açtığım yeni bir tür mining virüsü hariç de virüs problemim olmadı.

Güncellemelerden fedakârlık takmıyorum. Sadece belli sıklıklarla changelog dosyasına bakarak manuel güncelleme yapmayı tercih ediyorum. Akşam kapattığım bilgisayarı sabah bir araştırmak için açtığımda güncellemelere devam ederek açılması hoşuma gitmiyor.

Bunların hepsi tercih meselesi. Bilgisayar üzerinden bankacılık da yapıyorum. Şu ana kadar güvenlik açığım olması veya herhangi bir güvenlik ilgisi bulunan sorun yaşamadım. Hem şöyle düşünelim. Yeni bir güvenlik saldırısına herkesin bilgisayarında olan bir güncelleme veya güvenlik yazılımı mı bizleri kurtaracak.

Devamında tercih arkadaşındır. Daha fazla savunmayacağım söylediğim şeyleri.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı