Windows 7'den Windows 8.1'e geçme

Oyunda oynamayı düşünüyorum aslında ama böyle LoL vb. oyunlar pek oynamayacağım.
Windows 7'de rahatım sıkıntı yok ama iste Windows 7'de Microsoft Store vb. uygulamalar yok sanal makinede de denemiştim Windows 8.1'i 64 biti kasmıştı 32 biti çok kasmamıştı.

32 Bit sizin için daha yerinde bir karar olur zaten hocam. Bende de 4 GB RAM var 8.1 kullanıyorum boşta iken güvenlik programı ile 900 MB RAM tüketiyor. Belki sizde biraz daha az olabilir bu kullanım. Geriye de oyun için 1 GB RAM kalır. Oynayacağınız oyunlar LoL tarzı çok sistem istemeyen oyunlar ise kullanabilirsiniz 8.1 daha stabil çalışıyor.

Peki Windows 8.1 Windows 7'den hızlı olur mu?

Tabi ki. Ben de Win 7 kullanıcısıydım daha sonra hem değişiklik olması hem de Win 7'nin desteğinin sonlandırılmasından dolayı Win 8.1 Single Language'ye geçiş yaptım. Açıkçası biraz şok oldum Win 7'den hem daha hızlı hem de daha az bir RAM kullanımı vardı. Win 7 boşta iken 1.3 GB RAM tüketirken. Win 8.1 900 MB RAM ile 1 GB arası gidip geliyor.

Tabi ki. Ben de Win 7 kullanıcısıydım daha sonra hem değişiklik olması hem de Win 7'nin desteğinin sonlandırılmasından dolayı Win 8.1 Single Language'ye geçiş yaptım. Açıkçası biraz şok oldum Win 7'den hem daha hızlı hem de daha az bir RAM kullanımı vardı. Win 7 boşta iken 1.3 GB RAM tüketirken. Win 8.1 900 MB RAM ile 1 GB arası gidip geliyor.

Teşekkürler hocam. Ben geçmek istiyorum zaten ama babam yavaş olur diye izin vermiyor.
Bilgisayarımda zaten virüs var bir de.

Teşekkürler Hocam. Ben geçmek istiyorum zaten ama babam yavaş olur diye izin vermiyor.

Denemekten zarar gelmez deneyerek kendiniz bir bakın büyük ihtimalle sıkıntı çekmezsiniz. Win 8.1 zaten Win 7'nin biraz daha gelişmiş bir versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Simgeler, arayüzler falan neredeyse zaten aynı Win 7 ile.

Geri
Yukarı