Windows 7'den Windows 10'a geçilmeli mi?

Windows 7'den sonra Microsoft'un yaptığı milyar dolarlık yatırımları hiçe sayarak Windows 7 en iyisi demek cahillikten başka bir şey değildir.

En azından daha fazla FPS veriyor her güncelleme sonrası problemli FPS kaybı ile gelmiyor ben bile şu an kullanırken ızdırap çekiyorum.

SSD'niz yoksa Windows 8.1 daha iyi olur.

8.1 desteğide yavaş yavaş sona eriyor o yüzden 10'a geçmek istiyorum.
Kusura bakmayın mesajları yeni gördüm.
4 GB RAM + HDD ile donmalar yaşarsınız, en iyi sürüm 8.1 olur.

6 GB RAM var yine donma vs yaşar mıyım peki?
Aslında bana kalırsa Windows 10'a geçmek için biraz erken Windows 11 geliyor sizin Windows 14 çıktığı gibi geçmenizi tavsiye ederim.

😂😂 Sistemim saolsun henüz Windows 10 bile tatamadım.
Windows 8 ve 8.1 garabetlerini hesaba katmazsak -ki katmamak en mantıklısı- Windows 10'a geçeceğinize bilgisayarın boynuna IP geçirip camdan sallandırın daha az acı çeksin.

O kadar oluyor mu be hocam?
Şöyle söyleyeyim performans olarak Windows 7 hala stabil Windows 10'dan fakat benim gibi sonuna kadar Windows 7'yi destekleyen birisi olarak en küçük örnek vermek istiyorum. Forza Horizon 4 almıştım Windows 7 kullanırken. Forza Horizon 4 Windows 7 desteklemediğinden dolayı Windows 10'a geçtim mecburen ve artık işin üzücü kısmı oyunların bir kaçı yavaş yavaş Windows 7'ye desteğini kesmeye başladı. Ve bir şekilde Windows 10'a itiyor sistem kullanıcıları. Windows 11'de geliyor yolda hatta, Windows 7 devri artık kapanacak gibi diyebiliriz.

Haklısınız, Windows 7 dediğiniz gibi hala stabil bir işletim sistemi hiç donma kasma vs yaşamıyorum 8.1 kullandım fakat alışamadım ona da açıkçası Windows 7'de ise malum güvenlik sıkınıtısı bir nebze olsa da var. Hem de Windows 10 oyunlarda daha iyi performans vereceğeni düşünerekten geçiş yapma niyetindeyim sistemi ufaktan upgrade edeceğim. İnşallah takılma vs yaşamam, teşekkür ederim.
2 seçeneğin var ya 7'de kalıp driver sürümleri, güncellemeler, anti virüs koruması gibi şeylerden destek almayacaksın ve geride kalacaksın ama bilgisayarın çok zorlanmayacak. 2. seçeneğin 10'a geçeceksin ve performans sorunları yaşayacaksın (donma, yavaşlık) ama en güncel şekilde kullanacaksın. Seçim sende.

Windows 7 güvenlik sıkıntısı olmasa geçmeyi düşünmezdim de güvenlik sıkıntısı malum bir de oyunlarda biraz FPS artışı olur düşüncesiyle geçme niyetindeyim.
Eğer imkan varsa direkt olarak Windows 11 geçin derim.

Şimdi baktım sistem gereksinimlerine Windows 11'in sistemim kaldırıyor fakat ilk etapta biraz Windows 10 kullanayım diyorum.
SSD'niz yokmuş sizin için en iyisi 8.1 eğer bir SSD alırsanız hemen vakit keybetmeden Windows 10'a geçin derim.

Teşekkür ederim Windows 10'a geçiş yapma niyetindeyim donma kasma vs olursa geri 8.1'dönerim daha da Windows 7 bulaşmam artık.
7200 RPM bir HDD ise neden olmasın? 🙂

Vallaha 7200 RPM'miş HDD hemen geçiş yapıyorum yedeklerimi alayım teşekkür ederim.☺️
Bir tık olur gibi ama yine.

Geçiş yapacağım inşallah bir şey olmaz :)
2004 gibi sürümlere kurabilir bence yavaş çalışır ama denemeye değer bence.

Deneyecğim hocam çok geride kaldım güncelleme falan da almıyor PC.

Hiç uğraşma kasma, donma, yanıt vermeme vb. sorunlar çıkar.

Deneyeceğim hocam, teşekkür ederim.
Sürüm olarak sakın ha 21H1 gibi sürümler kurmayın 2004 veya 1903 gibi sürümler kurun.
Teşekkür ederim not ettim şimdi.
Windows 10 1909 sürümünü kurun vallahi canavar gibi olur. Windows 10 her zaman daha iyidir.

Teşekkür ederim akşam geçiş yapacağım.
Şu an geçmeni gerektiren bir durum yoksa geçme. Windows 11 çıkınca SSD alıp ona geçersin.

Güvenlik güncellemeleri malum artık fazla destek almıyor ve oyunlarda da daha iyi performans alırım diye düşünüyorum Windows 10'da.
Win 8.1 iyi gelir gibi.

8.1'e alışamadım maalesef geri 7'ye dönüş yaptım.

Güvenlik güncellemeleri malum artık fazla destek almıyor ve oyunlarda da daha iyi performans alırım diye düşünüyorum Windows 10'da.

Deneyin bakalım. Yavaş olacak ama siz denemek isterseniz...

Haberdar edin ama beni.

Yeni konular

Geri
Yukarı