Windows 7'den Windows 10'a geçince FPS düşüşü ve ping artışı

İşletim sistemi
Windows 10

KhaTisS

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
İntel HD Graphics
Anakart
Lenovo g580 20157 48.4WQ02.011
İşlemci
Intel® Celeron® 1000M İşlemci 2 çekirdek
Merhaba bilgisayarımın özellikleri aşağıdaki belirttiğim gibidir. Soruna gelecek olursak Windows 7 işletim sisteminde League of Legends Counter-Strike 1.6 gibi oyunları çok rahat oynarken Windows 10'a geçtiğimde 30 40 FPS düşmesi ve ping değerimin artmasının sebebi nedir yardımcı olur musunuz?

Nasıl çalıştırıyorsun kanka ben yüklediğimde hesap bilgilerimi girdikten sonra tarayıcınız güncel değil deyip takılı kalıyordu.

Microsoft Teams Masaüstü ve Mobil Uygulamalarını İndirin | Microsoft Teams bu siteye girip işaretlediğim yerden indirirseniz kullanabilirsiniz. Siz dersleriniz için mi kullanmak istiyorsunuz?

1676839946981.png

Nasıl çalıştırıyorsun kanka ben yüklediğimde hesap bilgilerimi girdikten sonra tarayıcınız güncel değil deyip takılı kalıyordu.

Bir de Windows 7 ve 8.1 de Google Chrome desteği kesildiği için oldu sanmıştım.

Demek istediğinizi anlamadım.

Windows 7 ISO'su bulamazsin bulsan bile orijinal değil Windows 8.1 Single sürümü en hafif surumdur bilgisayarın için idare eder.

Bir de Windows 7 ve 8.1 de Google Chrome desteği kesildiği için oldu sanmıştım.

Destek kesildi fakat öyle hemen her şeyi açmamaya başlamadı, daha birkaç yılı var. Windows XP bile destek kesildikten kaç sene sonra sitelere girememeye başladı, bunların daha var.

Windows 7 ISO'su bulamazsin bulsan bile orijinal değil Windows 8.1 Single sürümü en hafif surumdur bilgisayarın için idare eder.

Tüm Windows 7 ISO dosyaları Orijinal ISO'lar var fakat Windows 8.1 daha iyidir.

Destek kesildi fakat öyle hemen her şeyi açmamaya başlamadı, daha birkaç yılı var. Windows XP bile destek kesildikten kaç sene sonra sitelere girememeye başladı, bunların daha var.

Tüm Windows 7 ISO dosyaları orijinal ISO'lar var fakat Windows 8.1 daha iyidir.

Güncel ISO olarak Windows ISO'lar daha iyi.

Windows 7 HDD ile Windows 8.1 SSD ile çalışacak şekilde yapıldığı için size daha hızlı gelmiş olabilir hocam.

HDD'li bilgisayarlara da Windows 8.1 öneriyoruz hocam, sağlıklı bir HDD varsa Windows 8.1 hatta 10 sıkıntı çıkarmaz. SSD kullanmamış biri HDD'li bilgisayarda Windows'ların hız farkını hissetmez zaten, 7 ile 10'u ayrı tutuyorum burada, 7 ile 8.1 için konuşuyorum.

Tüm Windows 7 ISO dosyaları orijinal ISO'lar var fakat Windows 8.1 daha iyidir.

Yazdığım sisteme göre Windows 7 mi 8.1 mi önerirsiniz?

Microsoft Teams Masaüstü ve Mobil Uygulamalarını İndirin | Microsoft Teams bu siteye girip işaretlediğim yerden indirirseniz kullanabilirsiniz. Siz dersleriniz için mi kullanmak istiyorsunuz?

Eki Görüntüle 1675847

Evet derslerim için kullanmak istiyorum ve zaten Windows 7 kullanırken aynı bu şekilde kurmuştum programı.

8.1 Single Language yerine Pro indirsem olur mu elimde aktifleştirme keyi var da.

Çok büyük bir fark olmaz, arkada çalışan hizmet sayısında biraz artış olur o kadar. Onları da zaten forumda bulabileceğin rehberlerle kapatabilirisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı