Windows 7'den Windows 10'a geçiş sonrası FPS düşüşleri

Tam olarak bilmiyorum. Ama oyunda kasmaya başladığı zaman soğuk olduğunu dokunup anlıyorum. Bu arada işlemciyi biraz kullanan uygulamalar var ama %5'lik kısım kullanılıyor bundan bir FPS düşüşü gelmez diye düşünüyorum.
Eğer illa Windows 10 kullanacağım diyorsanız 1403 sürümüne geçin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda PC'yi Win10 yaptım. Ama %30 FPS kaybı yaşadım. Önceden Windows 7 kullanıyordum bir sıkıntısı yoktu ve stabildi. Şu an hem düşük FPS alıyorum öncekine göre ve FPS başta normal iken 2 dk sonra CS:GO oynarken sv kırmızı ve sarıya dönüyor PC soğuk olmasına rağmen. Laptop kullanıyorum, sürücülerim güncel, PC temiz.
Aslında FPS düşüşü normal fakat bu kadar fazla olmaması lazım. FPS düşüşünün normal olması Windows 7 de fazla component kullanılmaz fakat Windows 10 da işlmecinin kaptığı işlem sayısı component sayesinde fazlalaşıyor. Bunu az da olsa düzeltmek için ram kullanımı azaltamak için bu adımları izleyebilirsin.

İşine yaramayan uygulamaları silerek ram kullanımı azaltabilirsin. (Skype, Yapışkan Notlar, Xbox Servisleri vb.)

Umarım işine yarar
1.Adım
ekran 1.png

2.Adım

ss.PNG

3.Adım

adım 3.PNG

Eğer illa Windows 10 kullanacağım diyorsanız 1403 sürümüne geçin
O kadar programı yeniden yüklemekle uğraşamam, bunu bir şekilde çözmem lazım.
Aslında FPS düşüşü normal fakat bu kadar fazla olmaması lazım. FPS düşüşünün normal olması Windows 7 de fazla component kullanılmaz fakat Windows 10 da işlmecinin kaptığı işlem sayısı component sayesinde fazlalaşıyor. Bunu az da olsa düzeltmek için RAM kullanımı azaltamak için bu adımları izleyebilirsin.

İşine yaramayan uygulamaları silerek RAM kullanımı azaltabilirsin. (Skype, Yapışkan Notlar, Xbox Servisleri vb. )

Umarım işine yarar
1.Adım
Eki Görüntüle 482757

2.Adım

Eki Görüntüle 482760

3.Adım

Eki Görüntüle 482761
FPS düşüşü normal evet ama başta düzgün FPS verirken 2DK sonra PC kasmaya başlaması sıkıntı. Yani ilk açılışta 100 FPS veriyorsa 2 dk sonra 50 FPS veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde SSD bulunuyor mu? Kurulumu nasil yaptiniz, temiz mi yoksa yükseltme yoluyla mi?
Kurulumu kendim yapmadım, o yüzden birşey diyemeyeceğim ama büyük ihtimalle temiz kurulumdur. SSD sistemde yok, 500GB HDD kullanıyorum.
Bu bahsettiğiniz şey herkeste öyle, normal. Konunuz hakkında pek yorumda bulunamayacağım ama aklınızda bu kalmasın diye yazmak istedim.
Tamamdır, teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı