Windows 7'den Windows 8.1'e geçince oyun performansı düşer mi?

Siz performans için geçmek istiyorsunuz, ben diyorum ki "hiçbir şey değişmez." Windows 10 için sisteminiz yavaş kalır. Windows 8.1'e de geçip geçmemek size kalmış, hiçbir şey fark etmeyecektir.

Windows 8.1'e yükseltmem için bir link atabilir misiniz hocam.

Hocam bu konuyu iki ana başlıkta değerlendirebiliriz. Birinci başlık "Sistem Özellikleri". 2. başlık ise "Sürücüler".

Sistem özelliklerinize baktığım da Ram'i 3 GB olarak belirtmişsiniz. SSD var mı yok mu yazmamışsınız. SSD var ise 8.1'e geçebilirsiniz. Bir performans farkı olmayacaktır. HDD kullanıyorsanız yükseltmenizi tavsiye etmiyorum.

Bu devirde Windows 8.1 için sürücü bulmak zor. Ben kendi bilgisayarıma 8.1 kurmuştum ama hiç bir sürücüm olmadığı için zar zor 10'a geri döndüm. Yani demem o ki geçmeden önce birazcık daha araştırma yapın. Aksi halde sonra benim gibi başınız ağrır.

Her hangi bir sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz. İyi günler 🙂👍

Hocam bu konuyu iki ana başlıkta değerlendirebiliriz. Birinci başlık "sistem özellikleri". 2. başlık ise "sürücüler".

Sistem özelliklerinize baktığım da RAM'i 3 GB olarak belirtmişsiniz. SSD var mı yok mu yazmamışsınız. SSD var ise 8.1'e geçebilirsiniz. Bir performans farkı olmayacaktır. HDD kullanıyorsanız yükseltmenizi tavsiye etmiyorum.

Bu devirde Windows 8.1 için sürücü bulmak zor. Ben kendi bilgisayarıma 8.1 kurmuştum ama hiçbir sürücüm olmadığı için zar zor 10'a geri döndüm. Yani demem o ki geçmeden önce birazcık daha araştırma yapın. Aksi halde sonra benim gibi başınız ağrır.

Herhangi bir sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz. İyi günler 🙂👍

250 GB HDD var elimde hocam.
Hocam bu konuyu iki ana başlıkta değerlendirebiliriz. Birinci başlık "sistem özellikleri". 2. başlık ise "sürücüler".

Sistem özelliklerinize baktığım da RAM'i 3 GB olarak belirtmişsiniz. SSD var mı yok mu yazmamışsınız. SSD var ise 8.1'e geçebilirsiniz. Bir performans farkı olmayacaktır. HDD kullanıyorsanız yükseltmenizi tavsiye etmiyorum.

Bu devirde Windows 8.1 için sürücü bulmak zor. Ben kendi bilgisayarıma 8.1 kurmuştum ama hiçbir sürücüm olmadığı için zar zor 10'a geri döndüm. Yani demem o ki geçmeden önce birazcık daha araştırma yapın. Aksi halde sonra benim gibi başınız ağrır.

Herhangi bir sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz. İyi günler 🙂👍

HD 3450 ekran kartımın Windows 8'e kadar sürücü desteği bulunuyor.

Hem HDD kullanıyorsunuz. Hem de sürücüler hakkında net bir bilginiz yok. Sürücü olarak kastettiğim Lan (Wifi) sürücüsü. O olmaz ise internete bağlanamazsınız. HDD de cabası. Bence çok bulaşmayın.

Sen beni yanlış anlamışsın o ekran kartı otomatik olarak kuruluyor bilgisayara ama Windows 8,1 buna izin vermiyor zaten kurduğunda Windows 8,1 i silecektir driveri ve geri yüklemeyecektir Windows 10 yüklesen otomatik olarak internete bağlıysa bilgisayar yükleyecektir
Bendede aynı Ekran kartı vardı ve Windows 10 u kullanmıştım sende sorun olur mu bilemiyorum

Donanımının benzeri bende var, muhtemelen ekran kartı ve işlemci için sürücü problemi yaşamayacaksın (LAN sürücüsü vs. farklıdır onu sürücülerin bulunduğu siteden araştır). Windows 10 için SSD şart ama sende SSD yok, Windows 8.1 Windows 10 gibi HDD kullanıcılarına işkence çektirmiyor. Oynadığın oyunlarda Windows 8.1'e sıkıntısız destek veriyor, yani Windows 8.1 geç ama RAM 3 GB. 32 Bit kur, 64 Bit gereksiz işkence olur. Windows 7 günümüz için yavaş, özellikle kapanmasını beklemek tam bir çile. Windows 10 ise sistemine ağır gelecektir. Kur 8.1 yap debloat bak rahatına.

Yeni konular

Geri
Yukarı