Windows 7'nin Oyun Oynatmaması

SilverStallion

Hectopat
Arkadaşlar Pentium 4 işlemcim 256 MB ekran kartım 2GB Ram'im var. Xp'de çatır çatır oynadığım oyunları Windows 7'de bir türlü oynayamıyorum. En basitinden NBA 2K14, Xp'de orta ayarlarda gayet sorunsuz oynarken Windows 7'de en düşükte hiç oynanmıyor. Bilgisayarımın özellikleri işlemci dışında çok da kötü değil. Kaç kez işletim sistemimi değiştirdim hep aynı sorun. Bunun tek sebebi işlemci midir? Yoksa benim yanlış yaptığım bir şeyler mi var Windows 7'de?

Ekran kartında bellek önemli değildir. Ekran kartınızın tam modeli nedir ? Bu arada temizinden bir windows 8.1 iyi gider.

Ekran kartım: NVIDIA GeForce 8500 GT, en güncel sürüm. Vallahi çok aklıma takıldı, aynı bilgisayar Xp'de sorunsuz oynattığı oyunu windows 7'de neden hiç oynatmıyor.

Microsoft'un avukatı değilim ama Windows 7'nin oyun oynatmaması gibi bir durum söz konusu değil! Sadece donanımınız bu işletim sistemine yeterli gelmiyor. Windows 8.1'de performans artışı olsa da oyunları akıcı bir şekilde oynayabileceğinizi sanmıyorum.

Aynen, nereye baksam suçlama var. Ya kardeşim kusura bakmayın da kör müsünüz? Oynuyoruz işte. Bilip bilmeden o açmıyor bu açmıyor. :mad:

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı