Windows 7'ye nasıl geri dönülür?

ertugrul_102

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar,
Daha önce kullanmış olduğum Windows 7 Professional'de, efs (verileri şifreleme) yaptığım bir dosyayı, formattan sonra açamıyorum.
Dosyayı aynı zamanda WinRAR ile şifrelemiştim.
Sorunun tek çözümü zannediyorum format atmadan önceki Windows 7'ye dönmek.
Oluşturulan Windows old ile bunun mümkün olabileceğine dair şeyler okudum ama net yönlendirme yapan yok.
Yardımcı olursanız eski formata dönüp dosyama kavuşup ilgili şifrelemeyi kaldırmak istiyorum.

Selamlar,
Daha önce kullanmış olduğum Windows 7 Professional'de, efs (verileri şifreleme) yaptığım bir dosyayı, formattan sonra açamıyorum.
Dosyayı aynı zamanda WinRAR ile şifrelemiştim.
Sorunun tek çözümü zannediyorum format atmadan önceki Windows 7'ye dönmek.
Oluşturulan Windows old ile bunun mümkün olabileceğine dair şeyler okudum ama net yönlendirme yapan yok.
Yardımcı olursanız eski formata dönüp dosyama kavuşup ilgili şifrelemeyi kaldırmak istiyorum.
Sanal makineye kurmayı deneyebilirsiniz, daha az iş çıkartır.

EFS , dosyalarınızı dışardan gelen saldırılarda ele geçmesine karşı windowsun yaptığı bir şifreleme sistemi. yanlız sorun şu her kullanıcı için ayrı şifreleme kuruyor. Sana attıgı şifreyi dünya üzerinde baska hiç bir kullanıcıya atmıyor. Şifreler her kullanıcıya özgü oluyor yani. Benim o dosyayı acarak şifrelemeyi kaldırmam için format öncesi windowsuma geri dönmem gerekiyor. Umarım anlatabildim. Ama nasıl yapacagım konusunda bir fikrim yok? windows. old ile bir yol deneyebilirmiyim?
ve ben bu bilgilere maalesef format attıktan sonra ulaştım. tabiki formattan önce bilseydim öncelikle şifrelemeyi kaldırırdım :(

Yeni konular

Geri
Yukarı