Windows 7'yi UEFI ile DVD'den veya USB'den kurma

RazerMamba

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar. Bu güne kadar Windows'u hep CD'den kurdum. Elimde kutulu Windows 7 var ve Windows 10 çıkana kadar kullanacağım. Windows 7'yi CD'den veya USB'den kurmanın performansa etkisi var mı ? Bir sorum daha var. Recep beyin videolarını seyrediyorum ve UEFI den kurun diyor. UEFI en basit şekilde nedir? Windows'u CD' üzerinden kurunca UEFI seçeneği çıkıyor mu ? Yoksa sadece USB'den kurunca mı çıkıyor ? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
UEFI daha hızlı açılış, kapanış ve uyku süresi sağlar. Bunun yanında 2 TB üstü disklere destek verir. DVD ile de UEFI kurulum mümkün lakin 7'de pek değil. 7'nin çıktığı zamanlarda UEFI işletim işletim sistemi destekli anakartlar piyasada henüz yoktu. Genellikle 2012 ve sonrasında piyasaya çıkmış anakartlar ile birlikte bu destek geldi. 2012 ve sonrasındaki anakartlara da sağlıklı bir şekilde UEFI Windows 8.1 kurabiliyorsunuz. 7 kuruyorsanız da Legacy kurun. Ama tavsiyem 8.1 kurulması Windows 10 çıkınca geçilecek olsa bile.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı