Windows 7'yi Windows 10'a yükseltmek

caner can

Kilopat
Daha fazla  
RAM
4gb 1333mhz yanış hatırlamıyorum da
SSD veya HDD modeli
500 GB hdd
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GT 520M
İşlemci
İnter core i5 2410m
Windows 7 Windows 10 yükselmek istiyorum. PC'de 43.6 GB yerim var yükseldi zaman kaç GB yerim kalır? Birden benim W7 Home Premium 64 Bit yükledim zaman orijinal Windows 10 kurabilir miyim? Ürün anahtarı satın alma gerek kalır mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün anahtarınız OEM ve orijinal ise yükseltmede sorun çıkartmaz diye umuyorum ama Pro sürümünü kurmanız lazım. Bir de 4 GB RAM ve HDD'den dolayı bayağı takılma olasılığı var. Windows 8.1 Pro kurmak daha mantıklı olabilir. Hangi sürümde anahtarla kullanıyordunuz diyeyim ? Şu anki sürümü söylemediğinizden salladım biraz sürüm konusunda.

Ürün anahtarınız OEM ve orijinal ise yükseltmede sorun çıkartmaz diye umuyorum ama Pro sürümünü kurmanız lazım. Bir de 4 GB RAM ve HDD'den dolayı bayağı takılma olasılığı var. Windows 8.1 Pro kurmak daha mantıklı olabilir. Hangi sürümde anahtarla kullanıyordunuz diyeyim? Şu anki sürümü söylemediğinizden salladım biraz sürüm konusunda.

OEM mi değil mi nasıl öğrenebilir birden W8.1mi kalmış.

CMD yönetici olarak çalıştırıp daha sonra slmgr /dli yazın oradan yazanlardan öğrenebilirsiniz.
8852.png

OEM anahtar hocam. Yani anakarta gömülü. Bence eğer durumunuz yetiyorsa SSD takviyesi ile Windows 10 Home sürümüne geçiş yapabilirsiniz, yok ben şu anda alamam diyorsanız bu bilgisayar için Windows 8.1 Home kurmanız sisteminizi Windows 7 gibi kullanmanızı sağlayacaktır. (tek fark 3 ay sonra Windows üzerinde desteği kesiliyor ama hala kullanılabiliyor.)

OEM anahtar hocam. Yani anakarta gömülü. Bence eğer durumunuz yetiyorsa SSD takviyesi ile Windows 10 Home sürümüne geçiş yapabilirsiniz, yok ben şu anda alamam diyorsanız bu bilgisayar için Windows 8.1 Home kurmanız sisteminizi Windows 7 gibi kullanmanızı sağlayacaktır. (tek fark 3 ay sonra Windows üzerinde desteği kesiliyor ama hala kullanılabiliyor.)
Oem anahtarı yok mu şimdi ben 3 ay sonra destek ni olmacak bir sistemi neden kulanarim ki?

Windows Embedded 8.1 Industry Pro iyidir, @OgnitorenKs'nin bütün güncellemeleri tam bir ISO'su var.

Bu ISO'da Pro, Home, SL ve Windows Embedded 8.1 Industry Pro var. En hafifi Windows Embedded 8.1 Industry Pro'dur. İsterseniz USB'ye yazdırma işlemleri .vs yardım edebilirim.

Konudaki bilgisayara Windows 10 gibi bir sistem uygun olmaz. SSD ve RAM takviyesiyle geçilebilir ancak, Windows 10 sistem gereksinimlerinde 64-bit için 2 GB yazsa bile 4 GB yetersiz kalır.

Geri
Yukarı