Çözüldü Windows 8.1 0xc000000f Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
7
Yer
Gotham City / U.S
Daha fazla  
Meslek
Süper Kahramanlık( Gotham Şehrinin Bekçisi)
Eski sabit diskim ömrünü tamamlamaya başlamasınıdan dolayı akrabamdan sabit disk aldım 500 GB'lık, bu sabit diske DreamSpark'tan aldığım Windows 8.1 lisansı ile Windows kurdum. Windows ISO dosyasınıda Microsoft'un sitesinden indirdim, kurduktan 4-5 gün sonra 0xc000000f hatasını vermeye başladı ve hatanın açıklama kısmında Winload.efi dosyası eksik yazdı onarma yapmaya çalıştım olmadı sonra tekrar formatladım yine aynı hatayı verdi tekrar formatladım şuanda formatlı olarak kullanıyorum ve masaüstünün sağ alt kısmında SecureBoot doğru yapılandırılmadı yazısı var. Bu 0xc000000f veya Winload.efi hatası acaba indirdiğim Windows ISO dosyasındaki eksiklikten dolayımı veriyor yoksa sabit diskte arıza mı var? @Murat5038, @Recep Baltaş @Ali Güngör yardımlarınızı bekliyorum.

Secure Boot isn't configured correctly: troubleshooting

Secure boot açıksa kapatın kapalı ise açın. Kısaca bios ayarlarını kurcalamışsın. Yada formatı yanlış ayarla atmışsın.
Hocam BIOS hiç kurcalamadım. Bu dediğiniz ayarı BIOS sıfırlayarak eski haline getirebilir miyim?

Hocam Boot Modu'nu Uefi'den Legacy yaptım yazı gitmedi. Boot Modu sadece UEFI yapsam sonra tekrar formatlasam gider mi acaba o yazı?

Şuanda diskteki dosyaları kopyalıyorum. BIOS'tan Boot Mod'u sadece UEFI ayarlıyacağım sonra sabit diski komple silip yeniden oluşturacağım bakalım olacak mı.

@Murat5038 hocam BIOS'u sıfırladım Boot ayarlarını UEFI yaptım formatladım yazı hala duruyor. Bir türlü kapatamadım, BIOS'u kurcaladım ama SecureBoot ayarını bulamadım. İnşallah bundan dolayı aynı hatayı vermez.

Hocam ayarlar kurcalanmışsa ''load optimal defaults'' yaparak normal haline getirilebilir değil mi? Yanlışım varsa düzeltin :D.
O şekilde değer verilen ayarları geri alınabiliyor. Sabit kalanlar da oluyor.

@Murat5038 hocam BIOS'u sıfırladım Boot ayarlarını UEFI yaptım formatladım yazı hala duruyor. Bir türlü kapatamadım, BIOS'u kurcaladım ama SecureBoot ayarını bulamadım. İnşallah bundan dolayı aynı hatayı vermez.
Bilgisayar donanımsal bilgilerini ver. Yada Aida64 raporu.

Hocam donanım bilgilerim imzamda var. Gigabyte anakartlarda galiba SecureBoot yok. Bu SecureBoot yüzünden aynı hata gelmez umarım.

@Murat5038 hocam yazıyı Windows'un güncellemesiyle kaldırdım, sonra BIOS'a tekrar girdim biraz kurcaladım sonra OS Type'ı Windows 8 WHQL yaptım alt tarafta SecureBoot açıldı onu Enabled yaptım. SecureBoot açık olursa mı daha iyi yoksa kapalı mı? Galiba o hata kapalıyken geliyordu çünkü OS Type'ı ayarlamadığım için kapalıydı şimdi OS Type'ı ayarladım açık yaptım.

Yardımlarınız için çok sağolun hocam. Açık bıraktım hata gelirse kapatırım ama sanmıyorum geleceğini çünkü hata gelirken kapalıydı. Tekrardan çok teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı