Windows 8.1 0xc0000225 Hatası

Maestrofobik

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kayıt defteri dosyası olmadığından veya içinde hatalar olduğundan işletim sistemi yüklenemedi.

Dosya: \WINDOWS\system32\config\system
Hata Kodu: 0xc0000225

Sorunun kodu bu arkadaşlar.

Merhaba arkadaşlar, derdimi sizlere anlatmak için bu konuyu açtım.

Her şeyi baştan anlatayım;
Bilgisayarımı en son dün gece açtım herşey normaldi zaten sadece 15 dakika civarı takıldım, onda da YouTube üzerinden müzik dinledim.

Ondan sonra bugün saat 16.45 suları bilgisayarı açma gereği duydum. ama açtığımda bu hata çıktı.

Kurtarma seçeneklerinde ki herşeyi denedim ama fayda etmiyor. Açıkçası verilerin silinmesini istemiyorum ama silinse de bişey olmaz.

Bilgisayarı yenileme seçeneğini seçtiğimde, Disk kilitli diyor ve yenileyemiyorum. (Diske hiç kilit koymamıştım.)

Sıfırlamayı seçince de şu yazıyor; Kişisel Bilgisayarınız Sıfırlanamıyor. Gereken bir sürücü bölümü eksik.

Onun dışında akla gelebilecek her şeyi denedim tek denemediğim USB veya CD üzerinden format atmak kaldı. Sanırım bir format sürücüsü alana kadar Laptopum bu halde.

Yardım edebilecek herkese şimdiden teşekkürler. 🤗

Kayıt defteri dosyası olmadığından veya içinde hatalar olduğundan işletim sistemi yüklenemedi.

Dosya: \WINDOWS\system32\config\system
Hata Kodu: 0xc0000225

Sorunun kodu bu arkadaşlar.

Merhaba arkadaşlar, derdimi sizlere anlatmak için bu konuyu açtım.

Her şeyi baştan anlatayım;
Bilgisayarımı en son dün gece açtım herşey normaldi zaten sadece 15 dakika civarı takıldım, onda da YouTube üzerinden müzik dinledim.

Ondan sonra bugün saat 16.45 suları bilgisayarı açma gereği duydum. ama açtığımda bu hata çıktı.

Kurtarma seçeneklerinde ki herşeyi denedim ama fayda etmiyor. Açıkçası verilerin silinmesini istemiyorum ama silinse de bişey olmaz.

Bilgisayarı yenileme seçeneğini seçtiğimde, Disk kilitli diyor ve yenileyemiyorum. (Diske hiç kilit koymamıştım.)

Sıfırlamayı seçince de şu yazıyor; Kişisel Bilgisayarınız Sıfırlanamıyor. Gereken bir sürücü bölümü eksik.

Onun dışında akla gelebilecek her şeyi denedim tek denemediğim USB veya CD üzerinden format atmak kaldı. Sanırım bir format sürücüsü alana kadar Laptopum bu halde.

Yardım edebilecek herkese şimdiden teşekkürler. 🤗
Boot menüsünde “Windows Boot Manager” ilk sırada olması, BIOS’ta disk seçeneklerinde bir yanlışlık olması gibi sorunlar yüzünden 0xc0000225 hatasını alabilirsiniz.

Boot menüsünde “Windows Boot Manager” ilk sırada olması, BIOS’ta disk seçeneklerinde bir yanlışlık olması gibi sorunlar yüzünden 0xc0000225 hatasını alabilirsiniz.
Yanlız bende Windows Boot Manager diye bir şey yok. Sıralama şu şekilde:

Network 1
External Device 2
Internal Optical Disc Drive 3
Internal Hard Disk Drive 4

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı