Windows 8.1 2022-2023 yıllarında kullanılır mı?

O bir fazla oldu sanki, yeterince hızlı çalıştırabilecek bir sistem desek yeridir.

Şahane.

3 GB RAM bellek ile hele de HDD varsa Windows 8.1 kullanmak mantıksız, Linux Mint Cinnamon tercih ederdim ben.
off lütfenb linuxtan bahsetme. linuztan windows'a geçemediğim zamanlar aklıma geliyor.
Aralarında fark yok bile. Aynı hizmetler, aynı servisler... Sen nasıl becerdiysen helal olsun.
3 ram ile windows 10 kullanılır bakma sen diğer insanlara hizmetler ve windows defender arka plan uygulamaları kapat kullan.

Evet başlıktan gördüğünüz gibi. Benşm cevabım bence hayır çünkü yavaştan 8.1 arka plandan çıkma üzere günümüzdeki programlar mallesef çoğu Windows 8.1'i desteklememeye başladı. Microsoft daha çok 8.1 değil de 10 la uğraşıyor. 7-8 ay falan sonra zaten desteği kesilecek. Eğer HDD kullanan arkadaşlara sesleniyorum bence artık Windows 10 kullanma vakti geldi ne kadar istemeskte bunlar bizi zorlamaya devam edecekler. Elinde sonunda Windows 8.1 de 7 ve XP'ye benzeyecek.

Microsoft'un oyuncağı olmayın HDD yoksa veya iyi bir sisteme sahip değilsen kullanmaya devam et 8'i destek bitti diye yenisine geçmeyin güncel bir sisteminde olsa gene kullanabilirsin Windows 8 kullanmaya devam edebilirsin

Evet başlıktan gördüğünüz gibi. Benşm cevabım bence hayır çünkü yavaştan 8.1 arka plandan çıkma üzere günümüzdeki programlar mallesef çoğu Windows 8.1'i desteklememeye başladı. Microsoft daha çok 8.1 değil de 10 la uğraşıyor. 7-8 ay falan sonra zaten desteği kesilecek. Eğer HDD kullanan arkadaşlara sesleniyorum bence artık Windows 10 kullanma vakti geldi ne kadar istemeskte bunlar bizi zorlamaya devam edecekler. Elinde sonunda Windows 8.1 de 7 ve XP'ye benzeyecek.
Evet kullanılır desteği daha yeni bitti.

Hâlâ Windows 8.1 kullananlara önerim Windows 10 LTSB 2016'ya geçmeleri.
1GB RAM ve 5200RPM HDD olan bilgisayarda bile stabil olarak çalışabiliyor.
Ayrıca bu sürümün Windows 10'dan farklı olarak 13 Ekim 2026'ya kadar desteği var.
Bu sürüm için buradan lisans alabilirsiniz.
Lisans alırken versiyon seçeneklerinden LTSB 2016'yı seçmeyi unutmayın.
ISO için:
32 Bit Türkçe: tr_windows_10_enterprise_2016_ltsb_x86_dvd_9058186
64 Bit Türkçe: tr_windows_10_enterprise_2016_ltsb_x64_dvd_9057891
ISO dosyaları için SHA2 doğrulaması yapıldı.
Destek süresi için Microsoft doğrulaması:Windows 10 2016 LTSB - Microsoft Lifecycle

Son düzenleme:
Hâlâ Windows 8.1 kullananlara önerim Windows 10 LTSB 2016'ya geçmeleri.
1GB RAM ve 5200RPM HDD olan bilgisayarda bile stabil olarak çalışabiliyor.
Ayrıca bu sürümün Windows 10'dan farklı olarak 13 Ekim 2026'ya kadar desteği var.
Bu sürüm için buradan lisans alabilirsiniz.
Lisans alırken versiyon seçeneklerinden LTSB 2016'yı seçmeyi unutmayın.
ISO için:
32 Bit Türkçe: tr_windows_10_enterprise_2016_ltsb_x86_dvd_9058186
64 Bit Türkçe: tr_windows_10_enterprise_2016_ltsb_x64_dvd_9057891
ISO dosyaları için SHA2 doğrulaması yapıldı.
Destek süresi için Microsoft doğrulaması:Windows 10 2016 LTSB - Microsoft Lifecycle

Bu sürümü biliyorum ama kulanamamıştım kurulumda dosyalarda eksik diye hata veriyordu

Yeni konular

Geri
Yukarı