Windows 8.1 5 dakikada bir mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 8.1

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selam.

Hiçbir şey yapmıyorken bile bilgisayar 10 dakikada bir mavi ekran hatası verip yeniden başlıyor.

Ağ bağdaştırıcısı sürücüsü güncelledikten sonra:

Ağ bağdaştırıcısı sürücüsü için Rus forumlarını bile gezdikten sonra mavi ekran vermeye devam etti.
Yine de:

LAN:
PCI\VEN_14E4&DEV_16B5&SUBSYS_05041025&REV_10

WLAN:
PCI\VEN_168C&DEV_002E&SUBSYS_660311AD&REV_01

SSD var, sağlığı iyi durumda.
Ekran kartı sürücüsü eski, en son sürümü hatalı çalışıyor, bir tık altı WHQL versiyon sürücüsünü bilerek kullanıyorum.
Diğer aygıtların sürücüleri güncel.

Sürücü değişikliği - cihaz değişikliği yapmadım, her şey düzgün çalışıyordu; bir anda başladı.
@KojiroHyuga04 @Enes3078

Son düzenleme:
Hangi donanımı güncelledikten sonra hata aldınız bilmiyorum ama tüm hatalar ağ donanımları ile alakalı.

Açıkçası Broadcom diye tahmin ediyorum.

Öncelikle sistemde bulunan tüm ağ aygıtlarının sürücülerini silin.

Sonrasında baş şüpheli olarak düşündüğüm Broadcom Ethernet sürücüsünü tek başına kurun.
Atheros aygıtını devre dışı bırakın 1 gün boyunca.

Sürücüyü verdim.

Sonra aynı işlemleri Atheros için yapacağız. Broadcom'u devre dışı dışı bırakıp 1 gün Atheros'u kullanmayı deneyeceksiniz.

Linkler çalışıyor. Tıkladığınızda indirecek.
HP olan Broadcom için. Sıkıntı çıkartmaz çünkü aynı donanım için sadece HP tarafından sağlanan sürücü.

Cihazınız Packard Bell TS11-HR görünüyor, doğru mudur?

Hangi donanımı güncelledikten sonra hata aldınız bilmiyorum ama tüm hatalar ağ donanımları ile alakalı.

Açıkçası Broadcom diye tahmin ediyorum.

Öncelikle sistemde bulunan tüm ağ aygıtlarının sürücülerini silin.

Sonrasında baş şüpheli olarak düşündüğüm Broadcom Ethernet sürücüsünü tek başına kurun.
Atheros aygıtını devre dışı bırakın 1 gün boyunca.

Sürücüyü verdim.

Sonra aynı işlemleri Atheros için yapacağız. Broadcom'u devre dışı dışı bırakıp 1 gün Atheros'u kullanmayı deneyeceksiniz.

Linkler çalışıyor. Tıkladığınızda indirecek.
HP olan Broadcom için. Sıkıntı çıkartmaz çünkü aynı donanım için sadece HP tarafından sağlanan sürücü.

Cihazınız Packard Bell TS11-HR görünüyor, doğru mudur?
Sürücü güncellemek işe yaramadı diye onu belirtmek istemiştim.

Gece bunların hepsini denedim. Rus forumlarında bile yazılan sürücüleri denedim, 5-6 sürücü denedim ancak bir işe yaramadı, Wi-Fi adaptörünü devre dışı bırakmayı da gece denemiştim, LAN adaptörünü devre dışı bırakmak da işe yaramadı.

1 gün beklemeye gerek yok, sürekli olarak 5-7 dakikada bir mavi ekran veriyor. Evet cihaz Packard Bell TS11-HR.

İşletim sistemim Windows 8.1 bu arada. Konu başlığında niye Windows 10 yazıyor bilmiyorum, sadece "Windows" yazmıştım başlığa.

Aslında amacım sadece hangi donanım aygıtı net olarak arızayı çıkarıyor onu görmekti hocam.

Laptopun kapağını açabiliyorsanız Atheros aygıtını ana karttan söküp sadece Broadcom ile kullanmayı bir denesek olur mu?

Dediğim gibi net olarak hadi Atheros ya da Broadcom sürücüsü çökse sorun birinde diyeceğim ama hangisinin çöktüğü net belli değil.

Bu işlemden önce Olay Görüntüleyicisi Raporu paylaşmanızı istesem olur mu? Rehbere göre Sistem kısmını paylaşın.

Aslında amacım sadece hangi donanım aygıtı net olarak arızayı çıkarıyor onu görmekti hocam.

Laptopun kapağını açabiliyorsanız Atheros aygıtını ana karttan söküp sadece Broadcom ile kullanmayı bir denesek olur mu?

Dediğim gibi net olarak hadi Atheros ya da Broadcom sürücüsü çökse sorun birinde diyeceğim ama hangisinin çöktüğü net belli değil.

Bu işlemden önce Olay Görüntüleyicisi Raporu paylaşmanızı istesem olur mu? Rehbere göre Sistem kısmını paylaşın.
Hocam yaklaşık 10 sürücü denedim her ikisi için de, bu yorumdan önce Atheros kartını direkt laptop içinden çıkarıp denedim, işe yaramadı. Win 10'a formatladım, düzeldi gibi, donanımdan değilmiş anlaşılan. Teşekkür ettim uğraşınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı