Windows 8.1 64 bit ile 2 GB Ram sorun olur mu?

Kusura bakmayın, maçtan dolayı geç dönüş yapıyorum. Foxconn 45CMX ve türevlerinin güncel bios dosyaları resmi sitesinde var ama tam uyumlu olduğunu sanmıyorum. Biosunuz güncellenebilir ama riske girmeyelim. Mevcut bios sürümünüzdeki kodlu güncelleme hiç bir yerde yok, o yüzden bu güncellemelerin o sürümle uygun olup olmadığına karar veremiyorum.

64 bit kurun şayet rami zorlar ise 32 bit de kurabilirsiniz. Hatta en ideali 32 bit sizin bu emektar sisteme.

Kurulumdan sonra eğer ki driver sorunu yaşarsanız belirtin güncellemeye çalışalım.

Teşekkürler 32 bit nerden bulabilirim partlı şekilde tek link indirince bende biraz sorun oluyor da o yüzden. Veya 64 bit yükleyip format atmadan 32 bite geçiş yapılabilir mi?
Bu arada sistemim 7 yıllık artık değiştirmenin zamanı geldi ve geçiyor bunun için öncelikle ne almamı önerirsiniz ekran kartı mı yoksa 4 gb ram mi almalıyım hangisi önemli? (Ram'i 1 gb olarak sayın)
Son olarak 1 gb rami çıkartıp 2 gb ram takacağım 64 bit indirmeye devam mı edim?

Son düzenleme:
32 biti yine aynı konuda verilen 32 bit sha1 kodunu Google'da aratarak torrent veya başka türlü bulabilirsiniz.
Temiz kurulum olmadan 32 bit üzerine 64 bit, 64 bit üzerine 32 bit kurulmaz. İndirdiyseniz 64 bit kurun siz.

Bu sisteme takviye yapmayın. Ram bile almanızı önermem, tüm donanımlarınız çok eski. İdare ettiği kadar kullanın. Sonra yeni kasa toplarsınız. Belli bir bütçe birikiminiz olduktan sonra yeni konu açarsınız kasa toplamanızla ilgili. Gerekli yardım yapılır.

Şu iki ayın sonunda 3-4 parça yenilemeyi düşünüyordum parçalar şöyle:
RAM: Kingston 4Gb Ddr3 1333Mhz Cl9 Pc Ram - Vatan Bilgisayar
İşlemci: Amd A6 6400K Soket Fm2 3.9Ghz 1Mb Cache 32Nm İşlemçi + Hd8470D Gpu - Vatan Bilgisayar
Ekran kartı: Sapphire R7 250 Gddr3 2Gb 128Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar ve bu ikisi arasında kaldım Powercolor R7 250 O.C. Gddr5 1Gb 128Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Anakart: Msi A55M-E33 Fm2+ Amd A55 Ddr3 2133 (O.C.) Vga&Hdmi Anakart - Vatan Bilgisayar
Bütçem şuan 600-680 tl bana lazım olan parçalar sadece ram, ekran kartı, işlemci ve anakart değil mi bu konuda bilgilendirirseniz iyi olur :)
Yanlış toplamış olabilirim kusuruma bakmayın.

Son düzenleme:
Ben bu sisteme windows 7 starter 64 bit atsam sıkıntı yaratır mı

Dosya Ekleri

• ssss.png
    ssss.png
    312,2 KB · Görüntüleme: 308
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı