Windows 8.1 Açılış Problemi

BrkD22

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Öğrenci
Selam arkadaşlar,

Bilgisayarı açtığım zaman, açılış ekranında şifreyi girdikten sonra, çoğunlukla(yaklaşık 5 açılışın 3ünde) Windows masaüstü bomboş geliyor. Mavi yuvarlak simge dönüyor ve öyle kalıyor. Masaüstünde herhangi bir alana çift tıkladığım zaman, her şey normale dönüyor. Fakat sıkıntı şu;

Start-up'daki programlar otomatik olarak açılmıyor. Eğer Windows normal açılırsa, herşey normal olarak çalışıyor. Start-up programlarıda dahil.

Windows 8, USB diskimi takarak düzeltmeye çalıştım fakat, uygun bir aygıt bulunamadı diyor. Bu sorun hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Acaba, internetten Windows 8.1 İngilizce 64-Bit sürüm bulup, o dosyayı mı USB'ye yazdırmam gerekiyor.

Kullandığım Sürüm: Windows 8.1 64 Bit İngilizce

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows dosyasını bir antivirüs ile taramanı , combofix yapmayı olmazsa format atmanı tavsiye edebilirim , bir de bilgisayarı açtığında görev yöneticisinden işlemlere gel orada dwm.exe ve explorer.exe iki türlü açılışta da çalışır halde oluyor mu ? ( Olmuyorsa Windows'ta bir sorun olabilir diye düşünüyorum. )

Kaspersky İnternet Security 2014 var. Tam virüs taramasını ilk yüklediğimde yaptım. Sonrasında herhangi bir uyarı gelmedi. Explorer.exe nin çalışıp, çalışmadığına bakmadım. Bundan sonrakinde bakacağım. Ama mantıken normal açılışta çalışıyordur.

Windowsu ne ile etkinleştirdiniz ? Genellikle bu tür sorunlar cracklerden dolayı oluyor. Uyumsuz program kurmuş olabilirsiniz, uyumsuz programları silin.

Hayır kurmadım. Neyse çok canımı sıkarsa acronisten, Windows'u ilk kurduğum yedeğe dönerim. Yapacak birşey yok.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı