Windows 8.1 çalışma süresi sorunu

Emre Cesur

Hectopat
vbhbw.jpg

Gördüğünüz üzere 2 gün diyor oysa ben bilgisiyarımı kapattım ve fişini çektim. Neden böyle ve bilgisayarı kapatmama rağmen acaba fişini çektim pc 2gün çalışmış gibi yorgunmudur ?

- - - Güncellendi - - -

Süreyi sıfırlamayı başardım. Bilgisayarı açınca 0 dan başlıyor ancak bu 2 gün gösterdiği zaman bilgisayar 2 gün açık kalmış gibi yorulmuş mudur?

Windows 8, kapatınca uykuya dalar. O yüzden böyle yazması normal. Ayrıca PC'nin yorulması diye bir şey pek de geçerli değil. Aralıksız 7/24 çalışan sunucular var... Keşke benim de böyle boş beleş konulara ayıracak zamanım olsa...

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım ve özür dilerim ancak kapatınca uyku yerine normal kapatmak için ne yapabiliriz?

Senin kapatmaktan kastın Notebook kapağı mı? Eğer öyleyse Denetim Masası>>Güç Seçenekleri>>(Seçili)Plan Ayarlarını Değiştir>>Güç düğmeleri ve Kapak>>
Kapak kapatılınca 'Hiçbirşey Yapma' yada 'Kapat' seç. Kapat seçersen her kapağı kapadığında makine uyku yerine kapanır. Hiçbir şey yapma seçersen bilgisayarı Başlat tan kapatman gerekir ve Kapağı kapatsanda uykuya dalmaz sürekli açık kalır.

Güç Düğmesi seçeneği 'Kapat' seçersen ilk bilgisayarı açarken gibi kapatmak için de aynı tuşa basman yeterli.
uyarlamali-ekran-parlakligi.jpg

Nonpasaran-9.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı