Windows 8.1 Çökme Sorunu

Cengiz Çelik

Hectopat
Yer
KKTC-Guzelyurt
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Merhaba...

Öncelikle Windows orijinal olduğundan ve donanımdan kaynaklandığını düşündüğüm için buraya konu açtım.

Yeni aldığım bilgisayarda böyle bir durum yaşıyorum. Bilgisayarı ilk aldığım zaman "sahte" Windows kurmuş idim. Sahte Windows'ta sürekli bu sorunu yaşadım günde 5-6 defa çöküyordu. Defalarca her şeyi silerek format attım. Hatta hiç bir program yüklemeden sadece "Google Chrome" 'u yükleyerek 1-2 gün test etmeme rağmen bu 1-2 gün içerisinde çökmeler yaşandı.

Yani sorun ne işletim sistemi ile ne de kullandığım programlar ile alakalı değil. Ayrıca zaten benim yüklediğim programları şuan 3-4 tane bilgisayarda sorunsuzca kullanılmakta. Sistemim buradaki gibi Intel i7-4770K ve R9 290X Tri-X Sistem Toplandı | Technopat Sosyal Onun dışında oyun testleri yapacaktım eğer şu sorunlardan kurtulabilseydim. Ne yapmalıyım çıldırma safhasına geldim artık.

Vatan Bilgisayar'a götürecektim aslına bakarsanız ama sizin de bir düşüncenizi alayım dedim. Son olarak "Bios" ayarlarındada sorun olmadığını düşünüyorum hem kendim yaptığım ayarlar ile hem Oc Genie'yi açarak kullandığımda hem de "Defult" ayarlarda bu problem devam etti. Artık her şeyi denedikten sonra parçalarda bozukluk olduğunu düşünüyorum.
Cevaplarınız için teşekkürler...

Bu arada ingilizce olan orijinal türkçe olanı ise sahte işletim sisteminden
Benim yakaladığım görüntüler:
b8qXj8.jpg
djQdo4.jpg
59Pl4R.jpg

Merhaba...

Öncelikle Windows orijinal olduğundan ve donanımdan kaynaklandığını düşündüğüm için buraya konu açtım.

Yeni aldığım bilgisayarda böyle bir durum yaşıyorum. Bilgisayarı ilk aldığım zaman "sahte" Windows kurmuş idim. Sahte Windows'ta sürekli bu sorunu yaşadım günde 5-6 defa çöküyordu. Defalarca her şeyi silerek format attım. Hatta hiçbir program yüklemeden sadece "Google Chrome"'u yükleyerek 1-2 gün test etmeme rağmen bu 1-2 gün içerisinde çökmeler yaşandı.

Yani sorun ne işletim sistemi ile ne de kullandığım programlar ile alakalı değil. Ayrıca zaten benim yüklediğim programları şu an 3-4 tane bilgisayarda sorunsuzca kullanılmakta. Sistemim buradaki gibi Intel i7-4770K ve R9 290X Tri-X Sistem Toplandı | Technopat Sosyal Onun dışında oyun testleri yapacaktım eğer şu sorunlardan kurtulabilseydim. Ne yapmalıyım çıldırma safhasına geldim artık.

Vatan Bilgisayar'a götürecektim aslına bakarsanız ama sizin de bir düşüncenizi alayım dedim. Son olarak "BIOS" ayarlarındada sorun olmadığını düşünüyorum hem kendim yaptığım ayarlar ile hem OC Genie'yi açarak kullandığımda hem de "Defult" ayarlarda bu problem devam etti. Artık her şeyi denedikten sonra parçalarda bozukluk olduğunu düşünüyorum.
Cevaplarınız için teşekkürler...

Bu arada İngilizce olan orijinal Türkçe olanı ise sahte işletim sisteminden
Benim yakaladığım görüntüler:
b8qXj8.jpg
djQdo4.jpg
59Pl4R.jpg

Bende aynı sorunu yaşıyorum Win 10'ndan Win 8.1e geçtim sahte Windows durmadan çöküyor sinir oldum

Yeni konular

Geri
Yukarı