Windows 8.1 de Windows Defender Yeterli midir?

selen935

Hectopat
Makaleler
1
Windows 8.1 de Windows Defender yeterli midir? Yeterli miden kastım ücretsiz olan Avira veya 360 Internet Security'den çok fazla farkı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kullanım şeklime yetiyor. Tecrübeli, tedbirli ve interneti nasıl kullanacağını biliyorsan yeter. Aksi haldeki; Torrent, korsan oyun siteleri, korsan program siteleri, ünvanı bilinmeyen spam siteler... bilinçsiz kullanım için yeterli gelmez.

Benim kullanım şeklime yetiyor. Tecrübeli, tedbirli ve interneti nasıl kullanacağını biliyorsan yeter. Aksi haldeki; Torrent, korsan oyun siteleri, korsan program siteleri, ünvanı bilinmeyen spam siteler... bilinçsiz kullanım için yeterli gelmez.
Nadiren torrent kullanıyorum, oyun indirmek için:). Problem çıkartır mı sizce?

Açık söylemek gerekirse yetersizdir. Güncel bir zararlı hemen Microsoft'un veritabanına işlemiyor. Veritabanlı tanıma dışında da hips tabanlı tespit yeteneği neredeyse hiçe yakın.
Avira gerek database olarak gerekse özellikle 32 bit sistemler için proaktif tespiti ile başarılıdır.
Verdiği diğer örnek olan 360 IS ise BitDefender motoru da dahil 3-5 arası antivirüs motoru kullanmaktadır. Bu şekilde hem veritabanlı bazlı hemde program yapısı gereği hips tarzında engelleme ve tespit etme özelliği mevcuttur.

Yani fark baya bir vardır.

Açık söylemek gerekirse yetersizdir. Güncel bir zararlı hemen Microsoft'un veritabanına işlemiyor. Veritabanlı tanıma dışında da hips tabanlı tespit yeteneği neredeyse hiçe yakın.
Avira gerek database olarak gerekse özellikle 32 bit sistemler için proaktif tespiti ile başarılıdır.
Verdiği diğer örnek olan 360 IS ise BitDefender motoru da dahil 3-5 arası antivirüs motoru kullanmaktadır. Bu şekilde hem veritabanlı bazlı hemde program yapısı gereği hips tarzında engelleme ve tespit etme özelliği mevcuttur.

Yani fark baya bir vardır.
Avira kullanıyordum. Sürekli bellek yetersiz uyarısı almaya başladım sildim bende. Sonra sizin tavsiyeniz üzerine 360 internet security kurdum. Fakat bazen disk kullanımı %99 oluyor ve yeniden başlatana dek düşmüyor. En çok disk kullanan windows görevleri için ana bilgisayar işlemi. Bende sildim en sonunda malesef. Şu anda sadece windows defander var. Ne yapalım sizce?

Windows 8.1 de Windows Defender yeterli midir? Yeterli miden kastım ücretsiz olan Avira veya 360 Internet Security'den çok fazla farkı var mıdır?

En az yanlış alarm veren Windows Defender ya da Microsoft Security Essentials. Ama en çok virüs kaçıran da yine budur. Şuan internete bağlı olmayan bilgisayar çok az. O nedenle internet security tarzı güvenlik yazılımları daha iyi olacaktır. Arada sırada da farklı yazılımlarla taratmak lazım.

Bununla ilgili bir konu açmıştım fakat şuan bulamadım onu.
Bana Comodo önerilmişti. Kullanıyorum en azından güvende hissettiriyor :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı