Windows 8.1 DreamSpark Key

Mehmetcannn

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
DreamSpark'tan almış olduğum win 8.1 key'ini, Technopat'ın UEFI windows kurulum rehberindeki setup almış olduğum key'i kabul eder mi? Yanlış hatırlamıyorsam başka birinde böyle bir olay olmuştu ama emin değilim sormak istedim, bilen birisi yardımcı olabilirse sevinirim.

dreamspark tan aldığın key, Embedded versiyonu için aktifleştirilebilir. Aksine kendini yormaktan başka bir işe yaramaz.

Sana uygun 'windows 8.1 Embedded Pro' imajını kısa bir araştırmayla edinebilirsin.

Peki diğer windows 8.1 pro ile arasında herhangi bir fark var mı?

Microsoft'un sitesinden indirme linkini buldum fakat önüme 2 seçenek çıktı hangisini indirmem gerek?
upload_2015-4-12_9-50-39.png

Fakat 180 deneme sürümü bu. Benim aldığım key sınırsız mıdır?

Sadece metro uygulamaları yüklü gelmiyor. Mağazadan yüklenilebilebilir.
Yeni alacağım sistem için bu windows konusunu açtım. Asıl sorum şuydu benim DreamSpark'tan aldığım key'i, Recep abi ve Ali abi'nin windows kurma rehberindeki setup kabul eder mi?

Dreamspark'tan aldığınız key Embedded versiyonu içindir diğer versiyonlarla çalışacağını zannetmiyorum.Zaten aralarında çok bi fark yok. İso'yu da Dreamspark'ın ürünler kısmında bulabilirsiniz oradan bulamazsanız direk linkini buraya koyuyorum:
Download Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation from Official Microsoft Download Center
Dreamspark'takinin aynısıdır hiçbir farkı yoktur. Bu arada işlemciniz 64 bit uyumluysa ve ram de 4 gb veya üstüyse 64 bit olan öneriliyor genelde.

Dreamspark'tan aldığınız key Embedded versiyonu içindir diğer versiyonlarla çalışacağını zannetmiyorum.Zaten aralarında çok bi fark yok. İso'yu da Dreamspark'ın ürünler kısmında bulabilirsiniz oradan bulamazsanız direk linkini buraya koyuyorum:
Download Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation from Official Microsoft Download Center
Dreamspark'takinin aynısıdır hiçbir farkı yoktur. Bu arada işlemciniz 64 bit uyumluysa ve ram de 4 gb veya üstüyse 64 bit olan öneriliyor genelde.
Teşekkür ederim. Bir şey daha sormak istiyorum, Recep abi ve Ali abi'nin sistem toplama rehberinde kurdukları windows'ta ilk başta sağ alttaki yazı gözüküyor sonra güncellemeler ile gidiyordu. Bu işlemi deneyebilir miyim sizde?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı