Windows 8.1 etkinleştirilmeden ne kadar süre kullanılır?

ardalaviista

Hectopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Resepsiyonist
RAM
6
Ekran kartı
Radeon HD6620G
İşlemci
Amd A8 3520M
Windows 8.1 sistemim var. İşlemcim Windows 10'u desteklemediği için geçemiyorum. İnternette Windows 8.1 OEM key bulamadım. Windows 8.1 Etkinleştirilmeden kullanılabilir mi? 3 saatte bir çıkan mavi ekran ve etkinleştir yazısı harici uzun süreli kullanımda bir sorun olur mu?

Benim Dell bilgisayar da kendi site sayfasında "Win 10 desteklenmiyor." diye uyarı çıkarıyor ama her şeyi sorunsuz kuruyor. Bir kez Win 10 2016 LTSB kurmayı dene. Olmazsa 8.1'e dönersin.

2016 LTSB'de otomatik algılıyor. 8.1'de algılamıyordu ama. Driverları ne olur ne olmaz bilgisayara kaydet dursun. En azından ekran çıkıp durmaz. Arayüzü de güzel. Tek sağ altta yazı var o kadar.
Peki dediğiniz sürümü etkinleştirmek şart mı? 😃.

Peki dediğiniz sürümü etkinleştirmek şart mı? 😃.
Yok. Sağ alttaki yazı ve arkaplan ile temanın değişmemesi harici hiçbir eksisi yok. Bilgisayara Windows 10 gibi gereksiz uygulama koyup yavaşlatmıyor. Çok az RAM yiyor. Bazen 800-900 RAM yediğini görüyorum. Hafif bir sistem. Sürekli "Etkinleştir" diye ekran da çıkmıyor. 6 GB RAM için gayet güzel olur bence çünkü bende de 4 GB RAM var. Öyle ki muhtemelen sizin işlemci benimkinden yenidir çünkü ikinci nesil i5'e sahibim. Destekler diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı