Windows 8.1 Format Atarken Hangi Bölümler Silinecek ?

• Konuyu başlatan ugur0303
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 2B
U

ugur0303

Ziyaretçi
Ben hangi bölümleri sileceğim kurulum esnasında ?

v9mg0.png

Denedim 174 gb bölümü siliyorum ve 174 gb alana gelip yeni diyerek bana en uygun boyut veriyor tamam diyemiyorum.

- - - Güncellendi - - -

Ben şimdi orada hangi bölümleri sileceğim.

Denedim 174 gb bölümü siliyorum ve 174 gb alana gelip yeni diyerek bana en uygun boyut veriyor tamam diyemiyorum.

- - - Güncellendi - - -

Ben şimdi orada hangi bölümleri sileceğim.

Eğer yedek almak gibi bir ihtiyacın yoksa tüm bölümleri sil ve disk birleşsin. Sonra yeni diyerek diskte c için bir alan belirle ve c yi oluştur.
Diğer ayrılmamış kısma şimdilik dokunmana gerek yok. C yi seçerek ilerle. (kendisi otomatik olarak kurtarma bölümleri oluşturacak).

Sistemi c ye kurup windows a geldikten sonra: bilgisayarım üstüne gelip sağ tık > yönet > depolama> disk yönetimi kısmından kalan ayrılmamış kısmı seçip yeni diskini oluşturabilirsin.

Bu durumda (d yi format safhasında oluşturmadığın için) d harfini cd-rom sürücüsü alacaktır. Sen kalan kısma istersen farklı bir ad ver istersen de bu işlemlere başlamadan önce disk yönetimi sekmesinden cd-rom sürücüsünün harfini e yapıp ondan sonra d yi oluşturabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyleyse vaktini zayi etmeden işe başla :)

Birde hata alıyorum. Bir dosyayı USB bellek içindeki socuers kısmına attım düzeldi ama ben ürün anahtarı giremiyorum. Bana iki seçenek sunuyor Windows 8 ve Windows 8 pro seçenek sunuyor. Ne yapmam gerekiyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı