Windows 8.1 format sorunu

Eyvah gitti pc. :D Şu an çok üzülmüş değilim çünkü sistem almam için bahane olur. :D Ama annemle babam almazlarsa yandım ben. :D

Eğer güncellerken PC'yi resetlediyseniz anakartı bozdunuz. Eğer BIOS başarıyla güncellendiği halde açılmıyorsa sistem, BIOS pilini sökerek veya CLR_CMOS Jumper'ını bir kademe kaydırarak BIOS'u sıfırlayın. Sıfırlamaya rağmen açılmıyorsa anakartı bozmuşsunuz demektir.

Yeni bilgisayar almak için bios güncellemesini yaparken dondu zannedip reset attın. Nasıl bir zihniyettir bu allahım, millet bir bilgisayar almak için kaç ay çalışıyor. Sen elindeki hazinenin kıymetini bilmiyorsun, sistem özelliklerin düşükte olsa bilgisayar bilgisayardır. Hele hele windows 7 kurulu ise zannetmiyorum kötü PC olsun. Nede olsa Aero peek özelliği var. Üstüne üstelik dalga geçer gibi :D bu işareti koyuyorsun.

BİOS güncellerken reset atılmayacağını bilsem yapmazdım. Dalga geçmene ne gerek var. Sen sanki doğduğun günden beri bilgisayarı biliyorsun. Her şey yavaş yavaş öğrenilir. Bu arada dalga geçmek yasak değil miydi forumda. Ve Burak abi BİOS pilini çıkarıp çıkarıp taktım ve Clr_Cmos'u da bi kademe kaydırdım fakat olmadı. Ana kart kesin bozuldu. Bir şay daha söyleyeceğim Clr_Cmos'u bir kademe kaydırdıktan sonra pc açılmıyordu. Ve ben neden ceza aldıydım?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı