Windows 8.1 format sorunu

BlackBurn81

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar. Ben bilgisayarıma cd den Windows 8.1 yüklemek istedim fakat bir sorunla karşılaştım. Sorunum şu bilgisayarı açarken boot menüsüne girdim ve cd yi seçtim. Sonra Windows 8'in açılış ekranı geldi bekledim. Bir süre bekledikten sonra bilgisayar kendini resledi ve Windows 7 olarak açıldı. Aynı şeyi laptoba denedim sorunsuz çalışıyor kurulum ekranı geliyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Tamam en kısa zamanda denicem. Şu an elimde boş USB yok.

- - - Güncellendi - - -

Bu arada bir şey daha sormak istiyorum. Bilgisayarıma Windows 8.1 64 bit kuracağım fakat sorun olur mu? Bunu daha önce araştırmıştım ama yinede emin olmak istiyorum. Bilgisayarıma çok ağırlık yapıp yavaşlatacaksa Windows 7 kalsın isterim. Şu an Winows 7 32 bit kullanıyorum ve 2 GB ramim var. Ramlerim 800 MHz sanırım BIOS'ta 800MHz olarak gözüküyor fakat programlarda 400 olarak gözüküyor.

Teşekkürler. Peki bana USB ye İso dosyasını yazmak için bi program önerir misiniz. Bende bir kaç tane vardı fakat çoğu yarıda donuyor hata veriyor ve kendi kendine kapanıyor.

Windows 7 USB download tool ile windows 8 imajını usbye yazmıştım ve çalışmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Tabi bu dediğime bilen biri onay versin de öyle dene.

Dediğin programı indirdim ve kurdum şu an yazıyorum. Umarım hata vermez. :)

- - - Güncellendi - - -

%99 da hata verdi. :(

USB'yi FAT32 olarak biçimlendirin. Boyutu yetiyor mu ?
Başka bir yazma programı WinToBootic var ama Windows 7 USB/DVD Download tool daha iyidir.

32 Bit Windows içinden 64 Bit kurulum yapacak USB yapamazsın.

Peki Recep abi benim bilgisayarım 32 bit. Format sırasında sorun oluyor fakat laptopumda 32 bit sıkıntı çıkmadan Windows 8.1 kurulum ekranı geliyor. Neden böyle oluyor?

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar USB'de yeterli alan olmadığı için hata veriyormuş. Kullandığım USB 4 Gb. 8 Gb bir tane USB alıp onunla deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı