Windows 8.1 Formatı Hakkında

Eker99

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı alırken bana Windows 8.1 haliyle gelmişti ve orjinal olduğu söylenmişti.Ben şimdi Windows 7'ye geçmek istiyorum ama orjinal Windows 8.1 gidermi ? Recovery diye bir dosya var ama onunla 8.1'e geri dönebilirmiyim ?

Merhaba arkadaşlar. Bende yeni aldığım dizüstünde HDD'yi SSD ile değiştirmek istiyorum, ama SSD'ye yeniden orjinal Windows'u kurabilir miyim?

Lisans anahtarınız elinizde varsa tekrar Windows 8.1 ve lisansın olduğu sürümü kurduğunuzda lisans anahtarınızla tekrar kullanabilirsiniz. Ancak güncel işletim sistemi kullanmanızı tavsiye ederim.

@gorener76 Yeni işletim sistemi kurmadan varolan işletim sisteminizi SSD'nize aktarabilirsiniz. Bununla ilgili rehber mevcut. Telefondan girdiğim için adres veremiyorum.

Lisans anahtarınız elinizde varsa tekrar Windows 8.1 ve lisansın olduğu sürümü kurduğunuzda lisans anahtarınızla tekrar kullanabilirsiniz. Ancak güncel işletim sistemi kullanmanızı tavsiye ederim.

@gorener76 Yeni işletim sistemi kurmadan varolan işletim sisteminizi SSD'nize aktarabilirsiniz. Bununla ilgili rehber mevcut. Telefondan girdiğim için adres veremiyorum.

8.1 kuracağım yine, fakat temiz kurulum yapmak istiyorum SSD'ye. Aktarma yapmadan sıfırdan kurabilirim değil mi? Yanıtınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Hocam anlamadığım bir şey var bende DVD yok geri nasıl döneceğim lisansı var.

Hocam anlamadığım bir şey var bende DVD yok geri nasıl döneceğim lisansı var.

Flash Bellek ile de yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Windows 7'yi "temiz" halde indirmek, crack olmamasına dikkat edin. İşlem süresince sadece en az 4 GB'lık bir flash belleğe ihtiyacınız var. İndirdikten sonra Microsoft'un yazılımını kullanarak .iso dosyasını flash belleğe yazın. Bilgisayarı kapattıktan sonra boot menüsüne gelip flash belleğinizi seçin, kurulum ekranına geldiniz. Kuruluma başlamadan önce ürün anahtarı isteyecek. Bilgisayarınız laptop ise hemen altında garip renkli bir kağıt var. Üstünde Microsoft yazıyor. Product Key: XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX olacak. Ürün anahtarını girin ve devam edin. Özel kurulum yapın. Oradan da HDD veya SSD'nizin üstüne gelip Biçimlendir'ee basın, HDD/SSD üzerindeki bütün dosyalar silinecek. Daha sonrası kolay, yönergelere uyup kurulumu bitirin.

Flash Bellek ile de yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Windows 7'yi "temiz" halde indirmek, crack olmamasına dikkat edin. İşlem süresince sadece en az 4 GB'lık bir flash belleğe ihtiyacınız var. İndirdikten sonra Microsoft'un yazılımını kullanarak .iso dosyasını flash belleğe yazın. Bilgisayarı kapattıktan sonra boot menüsüne gelip flash belleğinizi seçin, kurulum ekranına geldiniz. Kuruluma başlamadan önce ürün anahtarı isteyecek. Bilgisayarınız laptop ise hemen altında garip renkli bir kağıt var. Üstünde Microsoft yazıyor. Product Key: XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX olacak. Ürün anahtarını girin ve devam edin. Özel kurulum yapın. Oradan da HDD veya SSD'nizin üstüne gelip Biçimlendir'ee basın, HDD/SSD üzerindeki bütün dosyalar silinecek. Daha sonrası kolay, yönergelere uyup kurulumu bitirin.

Teşekkürler hocam.Bunları Windows 7'ye geçeceğim sonradan Windows 8 e geçebilirim diye sordum.Az önce CD ile Windows7 atmaya çalıştım ama atamadım UEFİ Koruması vb durumlar varmış bunları kaldırıp nasıl format atabilirim yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı