Windows 8.1 Formatlarken Bilgisayar Kapandı Sorun Olur mu?

arda511

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Windows 7 bilgisayarımı az önce Windows 8.1 Pro Update 1 format attım. Tam diskleri biçimlendirdim. Format bitti bitecek derken internet seçme bölümünde bilgisayar tak kapandı. Sonra 10 dk geçtikten sonra pc yine açıldı. Bu aralar zaten içi doldu galiba temizlemek gerekiyor. Ben azda olsa temizlemeyi biliyorum masaüstü bilgisayarımı temizlemiştim eskiden de bu laptop.

Hiç temizlemedim şimdi tek temizlesem garantiye girer mi yani garanti bozulur mu? Bilgisayarı Electro World'ten almıştım şimdi orası kapandı Teknosa açıldı. Neyse bunları geçeyim. Dediğim gibi formatta tam bitecekken pc kapandı sorun olur mu ve laptopu temizlemek için içini açsam garanti kapsamına girer mi? Bunları soruyorum.

Kasa arkasında bant varsa açarsan garanti kapsamı dışına çıkar. Temiz format at eğer yükseltme veya üstüne kurulum yapıyorsan. Diskleri biçimlendirdim dediğine göre temiz format olarak sayıyorum. Bıos güncel değilse güncelleyip sonra tekrar dene, bıostan sıcaklık kontrolü yap eğer yüksekse temizletmek için garantiye gönder veya servis çağır. Yada telefon edip kendinin yapabileceğini söyle izin verirlerse yaparsın temizliği.

Laptop arkasında S/N SNID numaraları yazan etiketler var. Her format atışımda bu olayı yaşar oldum. Bir de Acer ile nasıl görüşeceğim? Garantiye götürmeye kalsam mağaza kapandı. Zaten 2 yıl garanti var bir buçuk sene oldu bilgisayarı alalı. Yani tek yapsam da bir sorun olmayacak gibi çünkü garantiye götürme imkanım pek yok.

Cihazı açarsan sorun olabilir. Bence hiç uğraşma teknik servise yolla. Aldığın yerin kapanması bir sorun yaratmayacağını düşünüyorum. Çağrı merkezini arayıp bir sormanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı