Windows 8.1 güncelleme sonrası masaüstü açılmaması

cgrciftci

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Bilgisayarımı az önce 8.1 e güncelledim fakat masaüstü artık simsiyah. Hiçbir şey yapılmıyor. Bir tek mause var. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ Tuş işlemiyor mu?
Eğer işliyorsa, Kişiselleştir butonuna basın. Soldan "Masaüstü simgelerini değiştir" deyin. Oradan Bilgisayarım vb. seçin.
Zaten bunlar oluyorsa, bir sıkıntı yok demektir.

Mağlesef görev çubuğu yok. Hatta hiçbirşey yok sadece siyah ekran ve fare var. Resim mağlesef yok evdeki tek bilgisayar o şu an tablet bilgisayardan yazıyorum bu sebepten fooğraf atamıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Denemiştim onu maalesef çözüm olmadı.

Görev yöneticisi açılıyor ama.

Windows tuşu + R yapıp çıkan ekrana explorer.exe yazın. Ctrl + Alt + DEL ile görev yöneticisini açmayı deneyin.
Görev yöneticisi açılıyor fakat explorer yazdığım zaman bir şey olmuyor.

Bunun sebebi lisanssız olması olabilir. Preview sürümünde masaüstü ekranı değiştirilemezdi bile.
Ürünüm lisanslı görev çubuğu vs. hiçbirşey yok maalesef.

Sistem özelliklerinizi yazın. HP Pavilion sanırım sisteminiz. Görev Yöneticisini açtıktan sonra Dosya > Yeni Görev deyin. Bu komutu girin:
Kod:
devmgmt.msc
AYgıt Yöneticisi açıldıktan sonra Görnütü Bağdaştırıcıları kısmından ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve otomatik olarak güncelleştir deyin.

Hepinize teşekkürler sorunu hallettim cmd'ye bir şeyler yazdım ve oldu. Artık yazmaya korkar oldum sürekli ceza yeyip duruyorum. Her neyse hepinize teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı