Windows 8.1 Güncellemesiyle Gelen Kapanmama Sorunu

Timmy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Bundan birkaç ay önce Windows 8.1'e güncellemiştim ve şimdiki sorunla karşılaştığımdan Windows 8'e geri dönmüştüm. Ama bugün bilgisayar otomatik olarak 8.1'e güncelledi ve kapanmama sorunuyla karşılaştım.

Sorun şöyle: Bilgisayarı kapat dediğimde ekran anında kapanıyor fakat bilgisayar çalışmayı durdurmuyor. (1-2 saat bekledim, ona rağmen kapanmadı.)

BIOS ve sürücüler güncel, güç ayarlarım güncelleme esnasında korunmuş. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güç ayarlarınızla ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum. BIOS'u güncellemedenn sonra varsayılan ayarlara sıfırladınız mı? Sistem özellikleriniz nelerdir? Ayrıca Güç Seçenekleri ayarlarınız aşağıdaki gibi olmalı:

gücdügmesi.jpg

iKIITuG.png

Güç ayarlarım böyle.
BIOS güç ayarlarınızla ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum. BIOS'u güncellemedenn sonra varsayılan ayarlara sıfırladınız mı? Sistem özellikleriniz nelerdir?
Hangi ayarları varsayılana sıfırlamam gerek?
Sistem özellikleri:
I5 4200U
AMD HD8670M
8 GB RAM
Dell Inspiron dizüstü
Hızlı başlatmayı etkin halde bırakmak istiyorum, aksi halde açılması çok uzun sürüyor.

Son düzenleme:
Arkadaşım bende de aynı bilgisayar var ve aynı sorunu yaşadım. hızlı başlatmanın yanındaki tiki kaldırarak sorunu çözebilirsin. Ancak Dell'in son çıkardığı BIOS sürümü olan A08'de bu sorunun çözüldüğünü belirtiyor Dell.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).jpg
    Ekran Görüntüsü (2).jpg
    81,9 KB · Görüntüleme: 440
Arkadaşım bende de aynı bilgisayar var ve aynı sorunu yaşadım. hızlı başlatmanın yanındaki tiki kaldırarak sorunu çözebilirsin. Ancak Dell'in son çıkardığı BIOS sürümü olan A08'de bu sorunun çözüldüğünü belirtiyor Dell.
Hızlı başlat tikini kaldırmadan sorun halledilemez mi? BIOS zaten A08.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı