Windows 8.1 hızlı boot sorunu

Qurban

Hectopat
Yer
Azerbaycan
Daha fazla  
  • Lenovo G580
  • Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz
  • 6 GB RAM
  • BIOS: LENOVO 5ECN96WW(V9.01)
  • BIOS Mode: UEFI
Arkadaşlar, dizüstü bilgisayarımda normal Windows 8.1 kurmuşdum. UEFİ ye geçmek için MBR den GPT ye geçmeli oldum ve geçmem için tüm disklerin silinmesi gerektiğini okudum. Fakat D: diskimde 200 GB veri vardı. Bir sitede AOMEI Partition Assistant ile veri kaybı olmadan GPT ye geçe bilecegim yazılmıştı. AOMEI Partition Assistant programının Boot diksini kullanarak veri kaybı olmadan diskimi GPT ye çevirdim ve UEFİ Windows 8.1 kurdum. C: diskimi 256 GB, D: diskim 673 GB yaptım.

Sorun şu : Başka bilgisayarlarda tüm diskleri silip GPT ye geçiş yaptım ve Windows 8.1 kurdum. Onlarda işletim sistemi 12-20 saniye civarında boot oluyor, fakat bende 2 dakikaya zor boot oluyor.
Nedeni tüm diskleri silmemem ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama ben başka bilgisayara tüm diskleri silip UEFİ kurulum yapdım onlar 12-20 saniye arasi açılıyor. Bi tek kendi bilgisayarımda alamadım bu performansı. Her ikisinde sabit diske yazdım.

Evet AHCI modda. Sabit diskde "bad sector" diye bir şey oluyormuş. Belki de sistemim yazılmış alanda bu hatadan vardır. Sabit dikdeki hataları algılayıp düzelten bir program varmıdır ? Disk kurgusu "ST1000LM024 HN-M101MBB" .

SSD bizde çok pahalı. Son bi soru soracam, okuma hızı testi böyle oldu. Bu sizce normal mi ? Her şey için teşekkürler :)

okuma.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı