Windows 8.1 İçin Casper'ın BIOS'u?

Murat abi, senin paylaştığın da A15'de yazıyordu. Ama 303'e güncellediğim gibi yapmaya çalıştığımda uyumsuz diyordu. Onu bir şekilde halledemem mi? Ya da Windows üzerinden güncelleyemem mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Murat abi, senin paylaştığın da A15'de yazıyordu. Ama 303'e güncellediğim gibi yapmaya çalıştığımda uyumsuz diyordu. Onu bir şekilde halledemem mi? Ya da Windows üzerinden güncelleyemem mi
Sen heralde adımlar şeklinde paylaştığım Casper bioslarını diyorsun? Eğer öyle işse orada yazdım 1. veya 2. adımı geçemeyen malesef uyumsuz olduğundan yapamaz, yaparsak bilgisayar gider :)

1. ve 2. adımı yaparsam o konudaki en güncel BIOS'u kurabilir miyim? 1. adımda 303'ten daha eski bir BIOS vardı, eski bir versiyona geri dönülebilir mi?

1. ve 2. adımı yaparsam o konudaki en güncel BIOS'u kurabilir miyim? 1. adımda 303'ten daha eski bir BIOS vardı, eski bir versiyona geri dönülebilir mi?
Hayır orada anlattım zaten ne yapılacağını. 1. adımı yapabildi isen gerisi de çoğunlukla olacaktır, yani gerisini de güncelleyeceksin. Ancak 1. adımı geçemeyen zaten yapamamış olacak ve uyumsuz olduğunu anlayacak. 303 olanların genelde o konuda yapabilen çıkmadı :)

Ben biraz sonra tekrar denerim. Sonucu yazarım.

Yok Murat abi, olmuyor. Hepsini de denedim. Uyuşmuyor hatası veriyor. Casper'a nereden ulaşabiliriz? Mail attım birkaç ay önce cevap vermediler. Gerçekten çıkartmaları için bir şey yapamam mı? BIOS kilitleniyor. Hiçbir şey yapılmıyor. Defaults'a basınca bile donuyor.

Ben biraz sonra tekrar denerim. Sonucu yazarım.

Yok Murat abi, olmuyor. Hepsini de denedim. Uyuşmuyor hatası veriyor. Casper'a nereden ulaşabiliriz? Mail attım birkaç ay önce cevap vermediler. Gerçekten çıkartmaları için bir şey yapamam mı? BIOS kilitleniyor. Hiçbir şey yapılmıyor. Defaults'a basınca bile donuyor.
Olmuyorsa yapacak birşey yok :). Casper'a yazman pek birşeyi değiştirmez çünkü onlar da bizim bulduğumuz yerlerden alıyorlar biosları :D Ancak açık olmayan adresleri var oralarda saklıyor ve kurumlara dağıtıyorsalar orasını bilemem.

303 Bios'u ile tekrar update yap sorun bu şekilde çözülebilir.

303 de ses problemi oluyor, 212'ye dönsem de Windows 8'i kurmasam da olur. Dönülebiliyor mu geriye acaba? Dosyası da yok gerçi. :D

303 de ses problemi oluyor, 212'ye dönsem de Windows 8'i kurmasam da olur. Dönülebiliyor mu geriye acaba? Dosyası da yok gerçi. :D
Yedek almadı isen dönemezsin :) Forumda eski versionu olabilir. 202'ye dönüp işletim sistemini Win 7 yaparsan evet dönebilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı