Windows 8.1 İkinci sabit diskimi görmüyor

HUNTER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar dün Windows 8.1 kurdum bilgisayarıma ilk defa, gayet güzel. Bu gün ise ikinci sabit diskimi ve dvd okuyucumu takdım ama Windows 8.1'deki bilgisayarıma giriyorum sadece İşletim sisteminin kurulu olduğu SSD'yi görüyor. USB 3.0 ile Harici Harddisk taktığımda görüyor ama Sata III ile taktığımsabit diski görmüyor. İşin ilginç kısmı ise Bilgisayar açılırken siyah American....... ekranında tüm diskler gözüküyorç Sabit diskimi ve dvd okuyucumu kullanabilmem için ne yapmam lazım?

Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet deyin. Sol tarafta depolamaya tıklayın. Altında Disk Yönetimine tıklayın. Orada diskleriniz görünüyor ise bir sorun yok. Oradan bir şekilde kullanılır hale getiriyorduk fakat tam hatırlamıyorum. Galiba harf veriyorduk sürücüye.

Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet deyin. Sol tarafta depolamaya tıklayın. Altında Disk Yönetimine tıklayın. Orada diskleriniz görünüyor ise bir sorun yok. Oradan bir şekilde kullanılır hale getiriyorduk fakat tam hatırlamıyorum. Galiba harf veriyorduk sürücüye.
O yöntemi biliyorum ama orada da gözükmüyor malesef diskler.

Acronis True Image programını kullanarak işinizi kolayca halledebilirsiniz. Türkçe dil desteği de var sanıyorum. Sitesinden deneme sürümünü indirim işinizi görecektir. Orada da gözükmüyorsa HDD bağlantınızı kontrol edin. Bir de öyle deneyin.

Acronis True Image programını kullanarak işinizi kolayca halledebilirsiniz. Türkçe dil desteği de var sanıyorum. Sitesinden deneme sürümünü indirim işinizi görecektir. Orada da gözükmüyorsa HDD bağlantınızı kontrol edin. Bir de öyle deneyin.
Tam olarak ne işe yarıyor o program?

Alttaki başlat butonuna sağ tıkla, Disk Yönetimine gir orada 2. hdd görünüyorsa onun bölüntüsünün üzerine sağ tıkla/Sürücü harfi ve yolu değiştir/ekle...'ye tıkla ve bir harf atayıp tamam de.

Alttaki başlat butonuna sağ tıkla, Disk Yönetimine gir orada 2. hdd görünüyorsa onun bölüntüsünün üzerine sağ tıkla/Sürücü harfi ve yolu değiştir/ekle...'ye tıkla ve bir harf atayıp tamam de.
Cevabın için teşekürler bios güncellemesi yaptım oldu. Ama Açılışta Deleteye basmama rağmen bios a girmiyor. Eğer basarsam da ekran kararıyor resmen. Nunu nasıl çözebilirim?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı