Windows 8.1 Industry Pro Wifi Sorunu

Frunze

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 hafta kadar önce ASUS X550J FreeDos bir notebook aldım. DreamSpark'ten Industry Pro indirip key ile etkinleştirdim. Fakat birkaç gün sonra odamda bilgisayarımın wi-fi'nın koptuğunu, hiç bağlanmadığını hatta modemimi görmediğine tanık oldum. S3 Mini telefonumun 3 çizgi olarak çektiği yerde bilgisayarım çekmesine rağmen bağlanmıyor. "Bu ağa bağlanılamıyor" şeklinde bir hata veriyor. Bazen çekmiyor. Şu an modemin dibinde bağlanıyorum ve hiçbir kopukluk/sıkıntı olmadan girebiliyorum. 2 gündür saatlerce uğraştım, internette gördüğüm önerilen bütün çözümleri denedim fakat yine de bir değişiklik alamadım:
Driverları güncelledim.
Sürekli, çözüm diye verilen intel'in programını yükledim.
Windows Update'ten son güncelleştirmeye kadar yaptım.
Format atıp temiz bir kurulum gerçekleştirdim.
Aygıt yöneticisinden farklı bağdaştırıcıları denedim.
Güç seçenekleri kısmından yüksek performans yaptım.
Sürücülerin güç kullanımında kapat tik'ini kaldırdım.
CMD'den ipconfig/release-ipconfig/renew yaptım.
Ve ayrıca modemi resetleyip tekrar kurmayı.
Wifi açıp kapatmayı vb. küçük şeyleri de denedim.
Ve aklıma gelmeyen küçük-büyük şeyler.

Ve hala odamdan internete bağlanamadım. Size çözüm yolu soruyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

Eğer sorunu burada halledemezsem Windows 10'a geçmek istiyorum. Fakat DreamSpark'e Windows 10 henüz gelmemiş gördüğüm kadarıyla. Fakat geleceği söyleniyor. Ben de eğer Wifi problemini halledemezsem Windows 10'u direkt olarak indirmeyi düşünüyorum. Daha sonra DreamSparkten key alarak aktifleştirmeyi düşünüyorum. Fakat böyle bir şansım var mı, varsa hangi 10 sürümünü indirmem gerekiyor pek emin değilim. Sizce ne yapmalıyım.

Şimdiden Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklıma gelen bütün çözümleri yapmışsın. TTNT arayıp bilgi almaya çalış. İmkanın var ise başka laptop ile dene. Büyük ihtimal cihaz ile ilgili bir sorun var. Servise yollaman gerekebilir. Servisi arayıp bilgi alabilirsin. Belki sana bir çözüm yolu söylerler.

Farklı bir notebook gayet çekiyor. TTNETle ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum. Cihazı daha 1 hafta önce aldım, servise yollamak hiç içimden gelmiyor açıkçası. Teşekkürler cevabın için.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı