Windows 8.1 Industry Pro x64 Sebepsiz Donmalar

Daha fazla  
Merhaba , DreamSpark'dan aldığım Windows Embedded 8.1 Industry Pro modelini bilgisayarıma 4 gün önce kurdum , bilgisayarımın sistem özellikleri şu şekilde ;

Intel Dual-Core E5500 2.8GHz
3GB RAM
ATI Radeon 4650 128bit 1GB
500GB HDD

bilgisayarımın sorunu özet olarak şöyle , örneğin facebook,skype gibi site ve programlarda dosya göndermek istediğimde çıkan seçim penceresi yani şu ;
pRELLq.png

pencereyi açmaya çalıştığımda bilgisayarın ilk açılışından bir süre geçtikten sonra denersem eğer , pencere yanıt vermiyor'a geçiyor ve Görev Yöneticisinden ilgili program'ı örneğin Skype yada Facebook'dan göndermeye çalışıyorsam Google Chrome'u Sonlandırmadan düzelmiyor.

Bu sorunun sebebinin HDD'den kaynaklandığını düşünmüyorum , ayrıca bilgisayarımın ısınma problemi'de yok.
Bunların dışında konu hakkında fikri olan var mı ?

Böyle saçma sapan hataların sebebi genelde virüsler oluyor. Aynı işletim sistemini ben 4-5 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntım yok. Virüs taraması yapmanızı öneririm.

Söylediğim gibi henüz 4 gün oldu her şeyi silip tekrar kuralı yani format atalı , KMS kullanmamak için Office 2013 yerine Libre Office kullandım hani acaba KMS'den mi diye ama sorun aynen devam ediyor.

Baidu Antivirüs ve AdwCleaner ile tarattım temiz gözüküyor.

Ara sıra olabiliyor böyle. Bende 3 format attım 9 aylık sürede. İkinci formatı attıktan sonra bilgisayar tertemiz olmasına rağmen seninkiler gibi donmalar oluyordu. Tekrar formatı attığımda böyle bir sorun kalmamıştı. Format denenebilir bence.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı