Windows 8.1 İngilizce'den Windows 10 Türkçe'ye Geçme

JfWinks

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Benim dizüstü bilgisayarım (Lenovo G505) Windows 8.1 SL İngilizce olarak geldi. SL olduğu için değiştiremedim de. Bunu Windows 10'a geçerken Türkçe olarak ayarlayabilir miyim. Ya da Windows'u yeniden kurmadan Türkçe yapabilmemin bir yolu var mı? Yardımcı olursanız mutlu olurum.

Öncelikle Merhaba. sağa gel orda bildiğin üzere komut çıkacak ordan SETTİNGS e gel sonra aşağıda Change PC settings var ona tıkıa ardından Time And Language var ona tıkla ordanda Region And language ye tıkla orda Add A Language var ona tıkla ordan istediğin dili seç ve seçdiğin dil aşağıya düşecek tıkla dile orda yeni gelen sayfada install öyle birşey olmalı ona tıkliycan indirecek internetten ama ve indirme işlemi bittikden sonra bir Yeniden Başlat bas tamamdır.Teşekkürler

Upgrade ederken İngilizce yükleyeceksin. Daha sonra temiz kurulumu Türkçe ISO ile yapabilirsin. Tabi bu konu hakkında kesin bilgim yok, eğer sadece kendilerinin verecekleri ISO ile temiz kurulum yapılabilecekse, İngilizce kullanmak zorunda kalabilirsin. Kesin olan bir şey var, ilk yükseltmen İngilizce yapılacak.

AlphaPc Kardeşim bendede tam o versiyon Windows 8.1 Single Language ben öyle deyiştiriyorum deyişiyor öyle dikkatle baksan var. Den deyiştim 2 ek dil yükledim biri Azeri biri Rus

Bu arada senin Windowsun orjinalmi bende orjinal belki o yöntem sende ondan olmamıştır

ikinci sorunuzu fark etmemişim evet zaten Windows 10 update sine geçseniz size Windows 10 home verilecek ve artık Windows 10 da dili değiştire bilirsiniz eğer bunda değişmiyosa ama Windows 8.1 SL de bile dil değişiyo

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı