Çözüldü Windows 8.1 internete bağlanma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kasilis01

Hectopat
Merhaba. Siz sormadan belirteyim. İşletim sistemim lisanslı, Embedded 8.1 Industry Pro kullanıyorum.

Sorunum şu: Masaüstü bilgisayarım DHCP'den IP adresi alamıyor.

IP adresim otomatik olarak DHCP'den IP adresi almaya ayarlı. 7 gün önce o bilgisayardan internete girebiliyordum. Yine şu anda farklı cihazlardan internete girebiliyorum. Modemi ve masaüstü bilgisayarımda kullanmış olduğum Wireless LAN adaptörümü farklı cihazlarla test ettim, donanımlarda problem yok. Evimdeki Wi-Fi ağına bağlandığımda sınırlı internet yazısı çıkıyor. Diagnose dediğimde ipv4 adresi alamadığını söylüyor. Bilgisayarımın IP adresini elle 192.168.1.18 atamayı denedim, prompt'tan ipconfig yapınca yine 169.254.x.x'li bir ip adresi görüyorum. Yani bilgisayar ip adresi alamayıp, kendi kendine bir IP adresi veriyor. Telefonumdan hotspot açıp ona bağlanmayı denedim, aynı şeyleri yaşıyorum. Bilgisayarımın ağ ayarlarında bir problem var sanırım ama oraya nasıl erişirim bilmiyorum.

ipconfig /release
ipconfig /renew'i de denedim, o da bilgisayara takılı bile olmayan saçma sapan başka bir bağlantıyı sıfırlamaya çalışıyor.

Fikri olan, yardımcı olabilecek birileri var mı? Teşekkürler

Dediğiniz şeyi daha önce denemiştim, işe yaramamıştı.
Flush dns'ler filan karıştırdım bişiyler, bilgisayarı yeniden başlattım, düzeldi. Nasıl olduğunu anlamadım. Şans.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı